В Офісі президента відреагували на слова Трампа про те, що Україна "може забути про НАТО"

НАТО все одно буде на порядку денному для України, зазначили в ОП
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

В Офісі президента не згодні із заявою президента США Дональда Трампа, що Україні варто "забути про НАТО". Про це 27 лютого в коментарі "РБК-Україна" сказав радник глави ОП Михайло Подоляк.

"НАТО точно не є причиною нападу Росії на Україну. І це треба постійно повторювати, фіксувати, тому що це те, що продає РФ: "Ми прийшли їх убивати ще у 2014 році, коли там і близько не було НАТО поряд, але це тому, що НАТО колись там могло бути". Це абсолютно пропагандистська фішка, на якій базується спроба виправдати свої геноцидні наміри стосовно України з російської сторони", – зазначив Подоляк.

За його словами, НАТО як концепція все одно буде на столі, а Україна наполягатиме, що для всіх це найпростіший і найдешевший спосіб забезпечити її гарантіями безпеки.

"Але якщо ми отримаємо весь той пакет гарантій безпеки, суттєвий – і ПРО, і ракетні бази, й апгрейд армії, миротворчий контингент із відповідним прикриттям, – це гарний пакет. Європа все одно прийде до концепції створення, можливо, це буде назватися європейська секція НАТО спочатку, де вони будуть все ж таки більше реінвестувати кошти у свою оборону самостійно", – підкреслив Подоляк.

Він повідомив, що у Європі розпочалися розмови про створення банку переозброєння європейських армій.

"До цього банку може долучитися Великобританія і створити такий, я ще раз підкреслюю, оборонний альянс європейський. Україна, з урахуванням того, що в Європі сьогодні немає армії, співставної з точки зору бойового досвіду й узагалі розуміння, що таке сучасна війна. Безумовно, українські сили можуть стати основою так званих експедиційних корпусів, які можуть замістити американські експедиційні корпуси у Європі", – сказав Подоляк.

Контекст:

30 вересня 2022 року, після того, як нелегітимний президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, глава Української держави Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку до НАТО за прискореною процедурою.

У липні 2023 року країни – члени НАТО спростили шлях для вступу України до блоку, проте офіційного запрошення до Альянсу Києву не надали. У підсумковій декларації саміту НАТО, що відбувся 9–11 липня 2024 року у Вашингтоні, зазначено, що "майбутнє України – НАТО".

21 січня 2025 року Зеленський сказав, що Трамп має вирішальний вплив на перспективу запрошення України в НАТО. Він повторив, що досі проти цього США, Німеччина, Словаччина й Угорщина. Але три останні – під впливом Вашингтона.

12 лютого глава Пентагону Піт Гегсет заявив, що звільнення всіх окупованих Росією українських територій є "нереалістичною метою", як і вступ у НАТО. Трамп із ним погодився.

24 лютого радник Трампа з питань нацбезпеки Майк Волц розповів, що питання членства України в НАТО "не стоїть на порядку денному".

Трамп заявив 26 лютого, що Путіну доведеться піти на поступки в переговорах, а Україна "може забути про НАТО".