У "Слузі народу" прокоментували санкції США проти Коломойського
США санкціями проти українського бізнесмена Ігоря Коломойського дали сигнал усім, кому важливі відносини з Вашингтоном, що з Коломойським небажано мати справу. Про це заявив голова партії та перший заступник голови парламентської фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко в коментарі "Радіо Свобода".
"США сьогодні фактично показали, що не хочуть бачити Коломойського та членів його родини і пов’язаних осіб у своїй країні", – сказав він.
Корнієнко зазначив: незалежно від того, як розвиватимуться події із санкціями, розслідування справ, пов'язаних із Коломойським, в Україні триватиме.
"Це стосується і "ПриватБанку", і інших історій. Офіс генерального прокурора та НАБУ плідно працюють у тих провадженнях, які є", – запевнив голова партії.
Він підкреслив, що "будь-який мільярдер" має в Україні розуміти, що живе за спільними для всіх законними правилами.
Сьогодні США оголосили про занесення Коломойського до санкційного списку у зв'язку з його причетністю до великої корупції. Йому і його родині заборонено в'їзд до Сполучених Штатів.
Коломойський входить до десятка найбагатших українців. Журнал "Forbes Україна" у 2020 році оцінював його статки в $1 млрд (восьме місце у списку найбагатших), журнал НВ – в $1,18 млрд (шосте місце).
Міністерство юстиції США в серпні 2020 року подало проти Коломойського й українського бізнесмена Геннадія Боголюбова два цивільні позови, в яких обвинуватило бізнесменів у відмиванні коштів "ПриватБанку". Мін'юст вимагає конфіскації об'єктів нерухомості, придбаних ними на території Сполучених Штатів. Оцінна вартість нерухомості, яку хочуть конфіскувати, – приблизно $70 млн.
Коломойський заперечив обвинувачення мін'юсту США у відмиванні грошей "ПриватБанку". "Усі інвестиції у США були зроблені з власних коштів, отриманих у 2007–2008 роках за угодою з компанією "Євраз", і з доходів інших бізнесів, які зберігалися у "ПриватБанку", – говорив бізнесмен у серпні. На тлі цих подій 10 серпня в Києві активісти вимагали екстрадиції Коломойського у США, писали "Букви".
До кінця року мін'юст США подав ще один цивільний позов проти бізнесменів. У ньому стверджували, що комерційну нерухомість у Клівленді, штат Огайо, "придбали з використанням засобів, незаконно привласнених у "ПриватБанку" в Україні за допомогою багатомільярдної доларової кредитної схеми".
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – націоналізували 19 грудня 2016 року, раніше він належав Коломойському та його партнерам. Держава докапіталізувала банк на 155 млрд грн. Україна судиться з колишніми власниками "ПриватБанку", які оскаржують його націоналізацію.