До "української групи" противника ратифікації УА з Україною голландця ван Боммеля входили росіяни – NYT

Ван Боммель проводив кампанію з блокування ратифікації УА між Україною та ЄС
Фото: ЕРА

Члени так званої української групи соціаліста Гаррі ван Боммеля, кістяк якої становили росіяни, "відвідували зустрічі з громадськістю, з'являлися на телебаченні та використовували соціальні мережі, аби засуджувати український прозахідний уряд", змальовуючи його як "кровожерливих клептократів", недостойних підтримки голландців, пише The New York Times.

В "українській команді" соціаліста Гаррі ван Боммеля, який виступав проти ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом, були прокремлівськи налаштовані росіяни-емігранти. Про це пише New York Times.

Видання зазначає, що члени цієї групи "відвідували зустрічі з громадськістю, з'являлися на телебаченні та використовували соціальні мережі, аби засуджувати український прозахідний уряд", змальовуючи його як "кровожерливих клептократів", недостойних підтримки голландців.

За даними NYT, найактивніші члени цієї команди – росіяни або вихідці з російськомовних регіонів України, які "гнули лінію Кремля".

Видання пише, що не встановлено, керували "українською командою" з Кремля, чи вона діяла, "керуючись симпатією". Сам ван Боммель заявив, що він "не перевіряв особисті дані" її членів.

Через результати референдуму в Голландії "осміліли проросійські популісти по всій Європі, а політичні еліти жахнулися", зазначає газета.

Угоду про асоціацію України з ЄС було підписано у два етапи: політичну частина – 21 березня 2014 року, економічну – 27 червня 2014 року. Верховна Рада України та Європарламент ратифікували документ 16 вересня того ж року. Він набуде чинності після того, як ратифікаційні процедури завершать усі 28 членів ЄС.

6 квітня 2016 року у Нідерландах відбувся референдум про ратифікацію угоди між Україною та ЄС. 61% респондентів висловився "проти" парламентського акта від 7 липня 2015 року.

15 грудня минулого року на саміті в Брюсселі лідери Євросоюзу підтримали запропонований Нідерландами компроміс, покликаний розблокувати імплементацію Угоди про асоціацію.

Зокрема, на вимогу голландської сторони європейські лідери визнали, що Угода не є кроком до отримання перспективи членства України в ЄС, не є гарантією колективної безпеки, військової чи фінансової допомоги, а також не дає українцям права на проживання чи роботу у країнах Євросоюзу.

16 грудня 2016 року уряд Нідерландів ухвалив проект повторної ратифікації документа.

31 січня 2017 року в парламенті Нідерландів зареєстровано законопроект про ратифікацію Угоди про асоціацію Україна–ЄС.