ВАКС призначив 30 млн грн застави ексголові ОВА, якого підозрюють у завданні державі 286 млн грн збитків

Якщо Резніченко внесе 30 млн грн застави, він повинен буде виконувати низку процесуальних зобов'язань
Фото: Валентин Резніченко / Facebook

Вищий антикорупційний суд України на засіданні 16 вересня обрав для колишнього голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентина Резніченка запобіжний захід у вигляді застави. Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Суд призначив йому 30 млн грн застави. У разі внесення цієї суми Резніченко повинен буде здати паспорт, не відлучатися за межі населеного пункту, в якому проживає, з'являтися за викликом детектива, прокурора чи суду, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи й носити електронний браслет, не спілкуватися з бізнесменом Юрієм Голиком, якого ЗМІ називають консультантом "Великого будівництва", й іншими фігурантами.

Як зазначає ЦПК, прокурор просив суд про арешт з альтернативою 41 млн грн застави.

Кримінальне провадження щодо ймовірних зловживань Резніченка відкрили в листопаді 2022 року після виходу журналістських розслідувань, у яких повідомляли, що компанія "Будінвест Інжиніринг" за час повномасштабного вторгнення РФ освоїла 1,5 млрд грн на ремонт доріг у Дніпропетровській області. Співзасновниця фірми, фітнес-тренерка Яна Хланта, за даними журналістів, безпосередньо пов'язана з Резніченком. Тодішній голова ОВА, як зазначали в сюжеті "Схем", "очевидно мав вплив" на розподіл коштів із місцевого бюджету між підрядниками.

На сьогоднішньому засіданні прокурор продемонстрував, як Резніченко пов’язаний із фірмою "Будінвест Інжиніринг", розповідає ЦПК. 

На той момент голова ОДА Резніченко видав сім розпоряджень про збільшення фінансування за підрядами на утримання доріг в області. 

"За даними прокурора САП, понад 1 млрд грн перерахували на рахунки "Будінвест Інжиніринг", а звідти – на кілька інших фірм. Зокрема, на підприємство, бенефіціаром якого є батько водія Резніченка Вячеслав Бардаченко. А вже ця фірма переказувала кошти ТОВ, яке належить Резніченку. Понад 400 млн грн перевели на фірму, прямо пов'язану з колишнім заступником Резніченка Максимом Безпальчуком. Його дружина керувала цим підприємством до 2020 року. Безпальчук також є підозрюваним у цій справі", – ідеться в повідомленні. 

Хланті, яка, як пише ЦПК, має з Резніченком спільний побут і обов'язки, виплачували дивіденди, про ці суми не згадують. 

Окрім того, прокурор на засіданні повідомив, що огляд телефонів фітнес-тренерки й колишнього голови ОДА підтверджує їхні близькі стосунки. Син Бардаченка був її водієм, і за даними слідства, від імені Резніченка переказував гроші на картку, якою Хланта розраховувалася за кордоном у магазинах Louis Vuitton, Alexander McQueen.

Усього Хланта, за версію слідства, зробила покупок на 3,4 млн грн. 

Під час перевірки телефона Голика стало відомо, що в межах іншого провадження розслідують імовірний витік інформації про розслідування справи Резніченка. 

"На телефоні Голика знайшли переписку з невідомою особою. Там Голик цікавився про те, скільки слідчих залучено до розслідування справи Резніченка, також дізнавався, чи прослуховують певні телефони. За даними прокурора САП, невідомий співрозмовник Голика надав йому інформацію про те, що експертиза в цій справі проводиться в Харкові. І справді, так і було. Ще в розмові Голика й невідомої особи звучала фраза: "Адвокаты должны порешать". Тут варто додати, що адвокатом Резніченка є ексзаступник керівника САП Назара Холодницького Володимир Кривенко. Він пішов із САП у 2019 році", – розповідають у ЦПК.

Контекст:

12 вересня 2024 року Резніченка повідомили про підозру у зловживаннях під час реконструкції доріг, що спричинило 286 млн грн збитків для держбюджету. 

На посаді голови ОДА/ОВА він був із грудня 2020-го до січня 2023 року