"Важливий напрям". Шмигаль розповів про плани українського уряду вплинути на клімат

Шмигаль розповів про мету уряду
Фото: kmu.gov.ua

У межах процесу євроінтеграції Україна займається зменшенням впливу на клімат. Про це 24 жовтня у Facebook повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Зменшення впливу та наслідків зміни клімату в Україні – важливий напрям роботи уряду на шляху євроінтеграції. Цього тижня ми ухвалили Стратегію екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року", – написав він.

Глава уряду зазначив, що реалізація стратегії спрямована на виконання Україною міжнародних зобов'язань у межах Паризької кліматичної угоди.

"Також ми ставимо за мету досягти зменшення рівня промислового забруднення, забезпечення раціонального використання природних ресурсів та вдосконалення правової бази у сфері поводження з відходами", – пояснив Шмигаль.

Контекст:

У листопаді 2016 року набула чинності Паризька кліматична угода, вона передбачає заходи щодо недопущення зміни кліматуДля початку її дії необхідно, щоб документ ратифікувало не менше ніж 55 країн, які разом викидають понад 55% парникових газів у світі. Договір має замінити Кіотський протокол, який закріплює нормовані зобов'язання щодо скорочення викидів парникових газів. Документ ратифікувало вже понад 180 країн, зокрема Україна.

Минулий рік став безпрецедентним за екстремальними погодними та кліматичними катаклізмамизаявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш 6 травня 2021 року. Він сказав, що людство рухається "до катастрофічного підвищення температури на 2,4 °C до кінця століття".

Протягом найближчих десятиліть людство зіткнеться з новими температурними рекордами через стрімкі зміни клімату на Землі, ідеться в дослідженні журналу Nature.

Європейська комісія 14 липня цього року презентувала програму боротьби зі зміною кліматуПлан програми передбачає скорочення викидів парникових газів щонайменше на 55% до 2030 року порівняно з рівнем 1990 року. До 2050 року викиди хочуть звести до нуля.

Верховна Рада та Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності повною мірою. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі закріплено в Конституції.

Віцепрем'єр-міністерка України з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина повідомила 22 вересня 2021 року, що Україна виконала 58% зобов'язань Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Україна для вступу в Європейський союз має виконати Копенгагенські критерії, але поки що країна на відстані "цілих світлових років" від цього, говорила тодішня президентка Естонії Керсті Кальюлайд 11 вересня. Глава МЗС України Дмитро Кулеба відповів їй, що Україну "не треба тримати на гачку реформ".