Зеленський анонсував розроблення справедливого механізму бронювання працівників підприємств, які підлягають військовому призову

Без людей, які працюють, не буде заробітних плат, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua

Україні за умов повномасштабної російської агресії необхідно максимально убезпечити роботу бізнесу. Про це 5 лютого в Черкасах під час обласного засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України заявив глава Української держави Володимир Зеленський, його цитує пресцентр ОП.

Як зазначив президент, для України важливими є всі бізнеси – "кожний фермер, кожна людина, навіть та, що дає 10, 20, 30 робочих місць".

За словами Зеленського, питання номер один для країни – протиповітряна оборона, яку Україна нарощуватиме як вітчизняними системами, насамперед засобами радіоелектронної боротьби, так і потужними ЗРК західного зразка.

Президент також розповів, що незабаром планують розробити новий справедливий механізм бронювання працівників підприємств, які підлягають військовому призову. Він наголосив на необхідності проведення відкритого діалогу між державою і підприємцями щодо цього питання.

"Ми всі підтримуємо наших воїнів, але без людей, які працюють, не буде заробітних плат. Зберігати економіку дуже потрібно. Але водночас ми маємо не забувати: ми не можемо залишити хлопців на передовій без ротації. Це також дуже важливо. Сьогодні це пріоритет. Тому ми дотримуємося цієї формули: ти воюєш або працюєш на державу", – зазначив Зеленський.

Він додав, що попросив економістів і правоохоронців розробити особливий підхід до бізнесу, який повністю працює "у білу".

"Чесного українського бізнесу, щоб до таких людей на час війни не було питань від податківців і правоохоронців", – наголосив Зеленський.

За словами президента, такий захист від держави має стосуватися не лише керівників і власників компаній, а й їхніх працівників.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року Зеленський оголосив воєнний стан та загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан до 14 лютого 2024 року.

5 лютого Зеленський вніс до Ради законопроєкти про продовження мобілізації й воєнного стану на 90 днів – до 14 травня.

Європейська бізнес-асоціація закликала українську владу розробити нові механізми бронювання працівників. Зараз під мобілізацію найчастіше потрапляють люди, які офіційно працевлаштовані на підприємствах, оскільки їх простіше знайти, писав Oboz.ua. Тому якщо не вдосконалити механізм мобілізації й не зробити його прозорим і справедливим, зросте кількість "зарплат у конвертах", а люди працюватимуть неофіційно. І врешті-решт до бюджету все одно не надходитимуть податки, необхідні для фінансування ЗСУ, підсумовує видання.