Зеленський про виклики для України: Нам потрібні три перемоги

Відкритий діалог щодо майбутнього членства України в ЄС – мотиваційний крок, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua

Країна-агресор РФ максимально використовує загострення на Близькому Сході, щоб відвернути увагу від надання допомоги Україні, у Києві ж працюють, щоб міжнародна підтримка країни не зменшувалася. Про це 24 листопада на спільній пресконференції за підсумками переговорів із президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом заявив глава Української держави Володимир Зеленський.

Відеозапис опубліковано у Facebook ОП.

"Нам потрібні три перемоги. Перша – з Конгресом США. Це виклик, це непросто. Не все від нас залежить, але Україна повинна робити все, що від неї залежить, і навіть більше, щоб ця допомога була. І я вірю, що вона буде, – наголосив Зеленський. – Друге – нам потрібна підтримка Європейського союзу, щоб пакет у розмірі €50 млрд нікуди не пішов. Сьогодні не всі в ЄС готові підтримати цей пакет. Але ми повинні зробити так, щоб усі підтримали цей пакет".

Третя перемога, за словами президента, – відкритий діалог щодо майбутнього членства України в ЄС.

"Це мотиваційний крок для нас", – додав Зеленський.

Контекст:

20 жовтня президент США Джо Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), який зазнав атаки бойовиків терористичної організації ХАМАС 7 жовтня. 15 листопада Палата представників ухвалила тимчасовий законопроєкт, щоб уникнути шатдауну. Цього самого дня документ без фінансування України та Ізраїлю схвалив Сенат США, а 16 листопада підписав Байден.

У Пентагоні закликали Конгрес якнайшвидше ухвалити додаткову фінансову допомогу Україні та Ізраїлю.

3 жовтня Європейський парламент ухвалив резолюцію на підтримку пропозицій Єврокомісії щодо перегляду багаторічного бюджету ЄС на 2021–2027 роки, у якому є положення про створення спеціального Українського фонду в розмірі €50 млрд. Збільшення допомоги Україні блокує, зокрема, Угорщина.

8 листопада Єврокомісія оприлюднила звіт, яким рекомендувала розпочати переговори з Україною та Молдовою щодо вступу в ЄС. Саміт Євросоюзу 14–15 грудня має ухвалити рішення ЄК. В уряді Угорщини пригрозили накласти вето на саміті і блокувати продовження євроінтеграції України. Його глава Віктор Орбан виступив проти початку переговорів щодо вступу України в ЄС.