Зеленський заявив, що Україна йде "дуже швидкими кроками" в ухваленні головних реформ

Зеленський зазначив, що в Раді робота з ухвалення законопроєктів щодо головних реформ  на фінальній стадії
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський очікує на ухвалення "незабаром" закону про Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). Про це глава держави сказав 7 липня у Вільнюсі під час спільного брифінгу з президентом Литви Гітанасом Науседою в межах Міжнародної конференції з питань реформ в Україні. Захід транслювали на сторінці Офісу президента України у Facebook.

"Закон про НАБУ сьогодні знаходиться в парламенті. Як тільки парламент буде готовий його проголосувати, гальмувань у цьому процесі на сьогодні я не бачу... Є формат цього законопроєкту, у якому є баланс між домовленостями як із міжнародними партнерами, так і, що дуже важливо, з українським парламентом", – сказав Зеленський.

Глава держави зазначив, що робота в українському парламенті з ухвалення законопроєктів щодо важливих реформ  на фінальній стадії, незважаючи на "тисячі правок" до них у Раді.

"Зараз декілька важливих реформ – судова реформа, реформа Вищої ради правосуддя (ВРП), також ми пройшли вже перше читання і проголосували в парламенті реформу Служби безпеки України. Ми йдемо дуже швидкими кроками", – підкреслив Зеленський.

За його словами, Україна стала першою країною у світі, де з'явився законопроєкт про олігархів.

Контекст:

Зеленський під час Міжнародної конференції з питань реформ в Україні погодився, що ключ до євроатлантичних прагнень країни – це передусім успіх реформ. За його словами, Україна хотіла б отримати перелік реформ для переходу до наступного етапу інтеграції з НАТО.

Глава Європейської ради Шарль Мішель написав у своєму Twitter за підсумками зустрічі із Зеленським у Вільнюсі 6 липня, що ЄС надає великого значення своїм відносинам з Україною, а реформи в ній дуже важливі.

Наприкінці січня Верховна Рада ухвалила в першому читанні закон про реформу СБУ. Якщо закон ухвалять у другому читанні, у спецслужби заберуть функції розслідування економічних і корупційних злочинів.

19 травня депутати проголосували один із "судових" законопроєктів Зеленського щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя і діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя.

21 травня Рада ухвалила за основу новий законопроєкт про НАБУ. Він передбачає, що бюро стане центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом. Також документ унеможливить втручання Кабінету Міністрів України в діяльність НАБУ.

На засіданні 1 липня Верховна Рада підтримала за основу президентський законопроєкт про олігархів. У разі занесення бізнесмена до реєстру олігархів йому буде заборонено брати участь у купівлі об'єктів великої приватизації, фінансувати політичні партії.