Зеленський запропонував провести другий саміт миру в Індії, але за умови, що вона підтримає перше комюніке

Зеленський повідомив, що обговорив із Моді можливість проведення другого саміту миру в Індії
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський повідомив в інтерв'ю індійським ЗМІ (його опублікували 25 серпня на YouTube-каналі "Зе!Президент"), що запропонував Індії провести другий Глобальний саміт миру.

"Що стосується саміту миру. Я дійсно вважаю, що другий саміт миру повинен бути, бажано, в одній із країн Глобального Півдня. Ми дуже відкриті. Я вам скажу, що є такі країни, як Саудівська Аравія, Катар, Туреччина, Швейцарія також (але це інший напрямок), із якими ми ведемо перемовини щодо другого саміту миру", – розповів Зеленський.

Він зазначив, що поділився цією пропозицією під час зустрічі 23 серпня із прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді.

"Це найбільша у світі демократія. Але я хочу бути відвертим. Це стосується не тільки Індії, а й будь-якої держави, яка позитивно ставилася б до прийняття другого саміту. Ми не зможемо провести саміт миру у країні, яка поки не приєдналася до комюніке саміту миру. Я думаю, ви це розумієте. Ніхто ні на кого не тисне, але це логічно", – резюмував Зеленський.

Контекст:

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Перший саміт миру у швейцарському Бюргенштоку відбувався із 15 до 16 червня 2024 року. На ньому обговорювали три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку і звільнення військовополонених та українських дітей, яких викрала Росія.

За словами Зеленського, присутність РФ на другому саміті миру буде свідчити про те, що вона вирішила закінчити війну.

10 липня агентство Bloomberg написало, що Україна хоче провести другий саміт миру за участю РФ перед виборами у США, оскільки побоюється потенційної перемоги експрезидента Дональда Трампа, який висловлювався проти продовження військової допомоги Києву з боку Штатів.