Архієпископ УПЦ КП Зоря про наступну зустріч із представниками РПЦ: Навряд чи ми будемо їздити до Москви
Можливими місцями переговорів із представниками Російської православної церкви Українська православна церква Київського патріархату назвала Вільнюс і Ригу, зазначив архієпископ УПЦ КП Євстратій (Зоря).
Діалог між представниками Російської православної церкви (РПЦ) і Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) можливий на нейтральній території. Про це в інтерв'ю "Укрінформу" заявив прес-секретар УПЦ КП, архієпископ Євстратій (Зоря).
"Синод нашої церкви розгляне цю ситуацію – і хід спілкування, і їхню ініціативу вести діалог. І думаю, що буде сформована відповідна комісія, і вже в контакті з двома комісіями буде визначено місце та час проведення діалогу. У будь-якому разі, навряд чи ми будемо їздити до Москви", – сказав він.
Архієпископ Євстратій зазначив, що пропозицію про нейтральне місце для зустрічей пояснюють необхідністю гарантувати безпеку учасників переговорів і невтручання в цей процес зовнішніх факторів.
"Із нашого боку звучали думки про Вільнюс чи Ригу. Наша позиція була прийнята до уваги – що подальший діалог буде на нейтральній території", – підкреслив він.
За словами прес-секретаря УПЦ КП, він брав участь у двох підготовчих зустрічах із РПЦ у Москві.
30 листопада в РПЦ повідомили, що патріарх Філарет письмово попросив прощення за церковний розкол в Україні. Низка російських ЗМІ написала, що мова йшла про помилування, але в РПЦ і УПЦ КП це спростували.
"Бажаючи припинити розділення і чвари між православними християнами, відновити євхаристійне і молитовне спілкування, як це належить єдиній святій соборній і апостольській церкві, заради досягнення Богом заповіданого миру між єдиновірними православними християнами і примирення між народами, звертаюся до вас із закликом ухвалити відповідні рішення, завдяки яким буде покладено кінець наявному протистоянню", – ішлося в листі.
У РПЦ зазначили, що заслухали звернення Філарета і ухвалили рішення створити комісію для "ведення подальших переговорів із відокремленими від церковного спілкування".
Філарет заявив, що у зверненні йшлося про примирення та про майбутню автокефалію української церкви. Він підкреслив, що його листом скористалися і "спрямували на те, що нібито ми хочемо повернутися до Московського патріархату". Він підкреслив, що Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) ніколи не стане частиною УПЦ Московського патріархату.
Сьогодні стало відомо, що комісія РПЦ, створена для подолання розколу з УПЦ КП, готова до роботи.
В Україні діють Українська православна церква Київського і Московського патріархатів, Українська автокефальна православна церква і низка церков інших конфесій.