"Кілер" Цимбалюк заявив, що Герман говорив йому про 60 майбутніх жертв
"Кілер" Олексій Цимбалюк зазначив, що наступними після російського журналіста Аркадія Бабченка жертвами вбивства мали стати активіст одеського Євромайдану Тодор Пановський і колишній співробітник ФСБ Ілля Богданов. Про це йому нібито говорив підозрюваний в організації замаху на Бабченка Борис Герман.
На одній із зустрічей підозрюваний в організації замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка Борис Герман називав найнятому ним Олексієві Цимбалюку цифру в 60 жертв. Про це в опублікованому 10 червня інтерв'ю "ВВС Україна" повідомив сам "кілер".
"Ми зустрілися на парковці одного з торгових центрів. Я сів у його автомобіль. Ми поїхали, на ходу розмовляли. Розмова стосувалася списку майбутніх жертв. Імена не називалися, але список, із його слів, на той час виріс із 30 до 60 цілей. Для мене це, якщо чесно, звучало як розмова якогось маніяка", – сказав Цимбалюк.
На запитання, чи можна припустити, що у самого Германа "цей список змінювався: спочатку було 30, потім 47, потім 60", "кілер" відповів: "Цілком можливо".
Він зазначив, що наступними після Бабченка жертвами вбивства мали стати активіст одеського Євромайдану Тодор Пановський і колишній співробітник ФСБ РФ Ілля Богданов.
"Під час однієї з наших зустрічей він показав мені їхні фотографії і сказав: ці наступні. Чергу – хто перший, а хто другий – я міг визначати сам", – зазначив Цимбалюк.
29 травня правоохоронні органи України повідомили, що Бабченка, який покинув Росію на початку 2017 року, було застрелено на порозі своєї квартири в Києві. 30 травня стало відомо, що вбивство журналіста було інсценуванням у межах спецоперації СБУ.
У СБУ заявили, що для замаху на Бабченка спецслужби РФ завербували громадянина України Г. і заплатили йому $40 тис. За словами Грицака, $10 тис. організатор залишив собі, а $30 тис. планував заплатити виконавцю. Германа затримали 30 травня в Києві.
31 травня Шевченківський райсуд Києва обрав для Германа запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб без права застави. Під час засідання він заявив, що співпрацював із контррозвідкою України. У Службі зовнішньої розвідки України заявили, що він не мав і не має до неї жодного відношення.
Про те, що сам він є виконавцем "убивства" Бабченка, Цимбалюк повідомив у Facebook 31 травня.
1 червня генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що завдяки імітації вбивства Бабченка слідство дістало список із 47 осіб, яких також планували вбити. За вбивство деяких фігурантів цього списку, за інформацією генпрокурора, організатори готові були заплатити $3 млн.
Цього ж дня українські силовики провели зустріч із деякими людьми зі списку. Як заявили у СБУ, на зустріч запросили всіх 47 фігурантів списку, однак прийшло лише 17. Їхніх імен у спецслужбі не назвали.
5 червня інтернет-видання "Страна" опублікувало "список 47". У ньому, зокрема, указано співзасновницю "Української правди" Олену Притулу, головного редактора тижневика "Дзеркало тижня" Юлію Мостову, ведучих "Прямого" Матвія Ганапольського, Євгена Кисельова, виконавчого продюсера телеканала "UA:Крим" Османа Пашаєва, заступника гендиректора телеканала ATR Айдера Муждабаєва, політичного оглядача Віталія Портникова та шеф-редактора LB.ua Соню Кошкіну.
СБУ спочатку відмовилася коментувати справжність списку. Пізніше відомство відкрило кримінальне провадження за фактом розголошення відомостей досудового розслідування. 6 червня СБУ підтвердила справжність списку, опублікованого у ЗМІ.
За словами Луценка, слідство не відкидає, що список видання "Страна" могло отримати не з України.