Без дат народження і смерті, тому що "легенди не вмирають". НБУ випускає монету на честь Сліпака
На аверсі монети розміщено малий державний герб України, портрет Василя Сліпака, нотний стан і написи "Україна" та "Василь Сліпак "Міф".
На реверсі монети зображено солов'я на стволі автомата і стилізовані гілки дерев.
Монету випустять тиражем 35 тис. штук. Номінал монети – 2 грн.
Автор зображення, художник Андрій Ярмоленко зазначив у Facebook, що під час розроблення дизайну "відмовився від дат народження і смерті, бо легенди не вмирають".
"А це наша легенда, яку ми маємо пам'ятати і розказувати всім наступним поколінням! Ця особа співставна з Гераклом та Орфеєм в одному лиці, навіть ще крутіша, бо Василь існував точно, і ми його сучасники!" – написав Ярмоленко.
У коментарях він повідомив також, що ноти, зображені на монеті – початок арії Мефістофеля, яку виконував Сліпак. Ця роль дала і позивний співакові: Міф – скорочення від Мефістофель.
Контекст:
Василя Сліпака смертельно поранив снайпер у районі села Луганське Донецької області 29 червня 2016 року. Приблизно 20 років він співав в опері у Франції. Від початку конфлікту на Донбасі брав участь в антитерористичній операції у складі добровольчого корпусу "Правий сектор" під позивним Міф.
Колишній представник України у тристоронній контактній групі Роман Безсмертний заявляв, що терористи вбили співака навмисно – перед черговим раундом мінських переговорів.
У лютому 2017 року президент України Петро Порошенко надав Сліпаку звання Героя України.
У 2018 році в Парижі на фасаді українського культурно-інформаційного центру з'явилася меморіальна дошка Сліпаку.
У Львові у 2020 році на вулиці Дорошенка міський голова Андрій Садовий відкрив мурал, присвячений Сліпаку.