До українських сіл скерують 800 мобільних бригад для вакцинації проти COVID-19
"Під час наради було акцентовано увагу на необхідності заохочення сільського населення до вакцинації, зокрема Міністерство охорони здоров'я планує організувати роботу приблизно 800 мобільних бригад, які будуть пересуватися по селах для забезпечення доступності щеплень для місцевого населення", – зазначили в повідомленні.
Віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук звернула увагу на те, що на контрольних пунктах в'їзду-виїзду "Каланчак" та "Чонгар" на адмінкордоні з анексованим Росією Кримом працюють пункти тестування і вакцинації, а на КПВВ "Станиця Луганська" – лише пункт тестування.
Зеленський заявив про необхідність організації пункту вакцинації на КПВВ "Станиця Луганська".
1 грудня 2021 року на КПВВ "Каланчак" та "Чонгар" розпочали вакцинацію проти коронавірусу. Із понеділка до п'ятниці на КПВВ із 9.00 до 15.00 працюють мобільні бригади у складі лікаря та медичної сестри. У пунктах вакцинації є вакцини від Pfizer, Moderna та Sinovac Biotech.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (Coronavac) та Johnson & Johnson (Janssen). Також українцям вводять вакцину від Moderna (Spikevax), хоча її не зареєстровано у країні.
Кампанія із вакцинації в Україні стартувала 24 лютого 2021 року. Зараз можуть щепитися всі охочі віком від 12 років. Також в Україні дозволили введення третьої (додаткової) дози вакцини проти коронавірусу людям із тяжкими захворюваннями, громадянам почали її вводити 16 грудня.
22 грудня МОЗ дозволило третю, ревакцинальну, дозу вакцини медикам та працівникам будинків інтернатного типу. 6 січня МОЗ України дозволило бустерну дозу вакцини проти коронавірусу всім охочим віком від 18 років. Її можна вводити не раніше ніж за шість місяців після завершення основного курсу вакцинації.
Станом на 10 січня одну дозу вакцини ввели 14,8 млн українців, дві дози – приблизно 14 млн, три з урахуванням бустерної дози – 20,5 тис. У МОЗ повідомили, що майже 48% дорослих українців ввели щонайменше одну дозу вакцини проти COVID-19.