Комаровський розповів, коли не варто вакцинуватися проти COVID-19
"Це гострий період інфекційної хвороби, високий рівень інтерферону в крові – вакцина може не спрацювати. Далі, імуносупресивна терапія, тобто ти зараз отримуєш препарати, які пригнічують імунітет, це, як правило, хіміотерапія при деяких онкозахворюваннях, і алергічна реакція на один із компонентів вакцини, причому це не просто алергічна реакція, а анафілаксія, нестерпність", – сказав медик.
За його словами, людина має знати, коли у неї гострий період інфекційної хвороби. А люди із серйозними патологіями або алергією мають носити із собою бейдж або брелок із зазначенням групи крові, на що є алергія і яке захворювання має.
Комаровський підкреслив, що "медична наука всього світу говорить, що якщо людина має хронічне захворювання, то її треба щеплювати в першу чергу".
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять вакциною Moderna (Spikevax).
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого.
Станом на 22 вересня в Україні одну дозу вакцини проти COVID-19 ввели понад 6,43 млн осіб, майже 5,25 млн дістало дві дози препарату.
З 21 липня розпочали п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років.