Логіка зупинки бронювання критичних працівників викликає запитання – експертка
Відновлення механізму бронювання критично важливих працівників є нагальною потребою, оскільки зупинка цього процесу ставить під загрозу функціонування стратегічно важливих підприємств і може призвести до серйозних збоїв у їхній діяльності. За словами голови галузевої ради Федерації металургів України Олени Колесникової, зупинка бронювання не має жодного сенсу. Про це вона заявила в коментарі виданню Oboz.ua.
"Раніше ми говорили, що промисловості не вистачає людей, і просили можливість збільшити кількість заброньованих працівників. Але коли його зупинили, це стало фактично смертю для підприємств! У ТЦК чітко знають, коли в людей закінчується бронювання, і в той же день вони заходять і починають їх забирати. А в нас немає можливості продовжити бронювання. Чи це проблема? Дуже велика проблема для нас!" – пояснила експертка.
Колесникова також зазначила, що зараз багато компаній, які не є критичними, набули статусу критично важливих, і цю ситуацію потрібно виправити. Вона підкреслила, що зупинка роботи великих промислових підприємств, які довели свою важливість та активно підтримують бюджет і армію, є абсурдною.
"Я не знаю навіть, як це назвати. У мене немає нормальних слів, якщо чесно. У цьому немає логіки", – додала вона.
Контекст:
9 жовтня Кабмін доручив територіальним центрам комплектування спільно з держадміністраціями провести аудит ухвалених рішень щодо визначення підприємств критично важливими. До 20 листопада уповноважені органи мають узагальнити результати аудиту й поінформувати про них Кабмін. Протокольне рішення уряду передбачає можливість анулювання відтермінувань від призову в разі виявлення фактів необґрунтованого бронювання.
Перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк пояснив, що рішення про аудит ухвалили через різке зростання кількості заброньованих працівників. За його даними, в Україні від мобілізації зараз заброньовано 1 млн чоловіків. "Протягом двох років було 540 тис. людей, а тут за кілька місяців – зростання удвічі", – розповів він.
На засіданні уряду 25 жовтня погодили протокольне рішення, що працівники, які набули статусу заброньованих до 31 травня 2024 року, зможуть безперешкодно подовжити бронювання на аналогічний строк.