"Укрметалургпром" закликав уряд відновити бронювання співробітників, щоб не втратити найцінніші кадри
Зупинення бронювання, яке ініціював уряд, створює серйозну загрозу для промисловості. Підприємства можуть втратити кваліфікованих працівників, навчання яких потребує багато років, що може призвести до зупинки виробництва. Це може позбавити Україну товарів, потрібних для оборони. Про це заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков на пресконференції в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна".
"Зупинка бронювання для підприємств гірша, ніж блекаути або ракетні обстріли. У нас можуть забрати кадри, які ми просто не зможемо замінити ні за місяці, ні за роки. Тому що це настільки кваліфіковані кадри, що треба роки для того, щоб підготувати нового спеціаліста. Деякі наші підприємства, які мали просто подовжити статус критично важливих, не можуть його подовжити. Списки на бронювання не приймаються. І якщо ТЦК зайде, вони просто заберуть решту наших людей, і підприємства зупиняться", – зазначив Каленков.
Він також звернув увагу на те, що в системі визнання підприємств критично важливими дійсно є можливості для зловживань, але цю проблему можна вирішити без зупинення бронювання для головних компаній, які є важливими для економіки й оборони України.
"Продукція, яку ми виробляємо, – сталева. Це спецсталь, яка йде на броню, сталь та арматура для фортифікаційних споруд. Це все йде напряму на потреби Збройних сил. Ми маємо таку саму відповідальність, як будь-яке підприємство, підпорядковане "Укроборонпрому". Наші підприємства були критичними і залишаться критичними. Більше того, нам треба не 50% бронювати, а набагато більше! Тому що вже зараз на підприємствах у нашій галузі від 15% до 27% людей, які можуть бути мобілізовані, уже мобілізовані. Це десятки тисяч людей, які зараз воюють", – наголосив він.
Каленков закликав владу впорядкувати процес визнання критичності підприємств, не припиняючи бронювання, оскільки затримка на час аудиту може призвести до значних економічних втрат.
"Так, потрібно розбиратися, чому за пів року в нас утричі зросла кількість заброньованих. Утричі зросла кількість критичних підприємств? Я так не думаю. Але розбиратися треба окремо, не зупиняючи процесу бронювання. Тому що дні й тижні, поки триває аудит, призведе до того, що ми зупинимося", – підсумував Каленков.
Контекст:
Кабінет Міністрів ухвалив рішення провести аудит підприємств і організацій до 15 листопада і на цей час зупинити дію деяких положень щодо бронювання.
Перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заявляв 9 жовтня, що рішення про аудит ухвалили через різке зростання кількості заброньованих людей. За його даними, в Україні від мобілізації зараз заброньовано 1 млн чоловіків. "Протягом двох років було 540 тис. людей, а тут за кілька місяців – зростання вдвічі", – розповів він.
Міністерство економіки має проаналізувати результати аудиту й до 20 листопада поінформувати уряд.