Lufthansa перенесла нічні рейси до Києва на тлі побоювань щодо вторгнення Росії – ЗМІ
Рейс із Мюнхена, яким Войціцька мала повертатися в Україну, перенесли з 21.00 22 січня на 6.00 23 січня.
"У зв'язку з політичною ситуацією екіпаж Lufthansa не може залишатися в Україні на ніч", – щойно нам пояснили причину перенесення рейсу з 21.00 учора на 6.00 сьогодні. Перші наслідки підвищеної небезпеки України. Враховуйте це у своїх планах!" – написала Войціцька.
У коментарях до повідомлення вона також додала, що у компанії відмовилися компенсувати пасажирам кошти за завдані незручності.
"Як нам у літаку ще раз повторили, "we cannot stay over night in Ukraine due to political tensions”. І це не паніка, а констатація нових реалій. До речі, авіалінія відмовилася компенсувати будь-які витрати саме через "political instability”, хоча пасажири були змушені чекати на літак понад вісім годин", – зауважила Войціцька.
Колишня керівниця Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Любов Цибульська, яка теж летіла цим рейсом, підтвердила у коментарі "Європейській правді", що представники авіакомпанії називали причиною перенесення рейсу саме політичну ситуацію.
За її словами, таке пояснення їй надали на стійці під час реєстрації, а потім озвучили й у салоні літака.
"Не дозволяємо своїм екіпажам залишатися на ніч через політичну ситуацію в Україні", – процитувала Цибульська пояснення працівників авіакомпанії.
Водночас, за словами Цибульської, ночівлю у готелі компанія оплатила.
Контекст:
Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов повідомляв 22 грудня, що у зоні 200 км від кордону країни перебуває 122 тис. російських військових.
США та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.
23 грудня на щорічній пресконференції президент РФ Володимир Путін відповів на запитання, чи нападатиме Росія на Україну. За його словами, дії Москви "залежатимуть не від перебігу переговорів [про просування НАТО на схід], а від безумовного підтримування безпеки Росії сьогодні і на історичну перспективу".
10-го, 12-го і 13 січня 2022 року відбувалися переговори Росії зі США, НАТО та ОБСЄ про безпеку. За їхніми підсумками в Росії заявили, що не одержали від США та НАТО жодних гарантій, представники США сказали, що перед РФ стоїть вибір: деескалація та дипломатія або конфронтація і наслідки.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що питання вступу України до НАТО можуть обговорювати лише Україна і 30 країн – членів Альянсу, та наголосив: Росія становить загрозу для України, а не навпаки.
Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд в інтерв'ю Financial Times, яке вийшло 15 січня, заявила, що США мають низку сценаріїв на випадок вторгнення РФ до України. У Кремлі 17 січня відповіли, що Москва також розглядає різні сценарії подальших дій.
У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.