Поліція встановила всіх, хто нападав на знімальну групу Ткача – Монастирський
Правоохоронці встановили особи тих, хто скоїв напад на знімальну групу журналіста Михайла Ткача у Дніпрі. Про це міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив в опублікованому 15 лютого відеозверненні.
"Усі особи, причетні до порушення прав журналістів, уже встановлені й будуть притягнуті до відповідальності, передбаченої законом", – сказав міністр.
За даними "Української правди", напад вчинили охоронці відомого в місті бізнесмена Олександра Петровського (на прізвисько Нарік).
ЗМІ, зокрема "Украина криминальная" та "Обозреватель", називали Петровського кримінальним авторитетом Аліком Наріком. "Обозреватель" писав, що він народився у Грузії, у Дніпрі закінчив вісім класів школи. НВ писало, що його справжнє прізвище – Налекрішвілі, прізвище Петровський він узяв у вітчима.
Колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко говорив у січні 2011 року в коментарі ZN.UA, що Петровський був лідером організованого злочинного угруповання. "У 2005 році він залишив територію України, низка членів його угруповання була затримана, а саме угруповання було фактично розгромлено", – розповідав він.
Згодом Петровський почав з'являтися на публічних заходах (переважно церковних) з першими особами держави. 17 грудня 2018 року під час молебню у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Православної церкви України у Дніпрі Петровський стояв біля предстоятеля Православної церкви України Епіфанія і тодішнього президента Петра Порошенка. 5 січня 2019 року у Стамбулі після підписання томосу про автокефалію української православної церкви Петровського сфотографували поряд із Андрієм Парубієм, який на той час був спікером Верховної Ради.
У серпні 2018 року Жовтневий райсуд Дніпра заборонив називати Петровського Наріком і "кримінальним авторитетом". Рішення ухвалили за позовом бізнесмена до інтернет-порталу "Цензор.НЕТ" і його головного редактора Юрія Бутусова, а також іще до кількох журналістів. У грудні 2019 року апеляційний суд скасував це рішення.
Контекст:
13 лютого Ткач повідомив, що на нього та його знімальну групу напали біля ВІП-терміналу аеропорту у Дніпрі. "Погрожуючи ножем, в оператора забрали телефон і вимагали пароль від телефона, щоб видалити відео", – написав журналіст. Видання уточнило, що особа, яка погрожувала, видалила всі зняті відео з телефона оператора. "Поліція, що знаходилася на місці події, не діяла", – додали в редакції.
Мерія Дніпра "докладе всіх зусиль", щоб передати виданню інформацію з відеокамер міської системи "Безпечне місто", пообіцяв міський голова Дніпра Борис Філатов.
Поліція за фактом нападу відкрила два кримінальні провадження – за ст. 171 Кримінального кодексу (перешкоджання професійній діяльності журналістів) та за ст. 345-1 (погрози чи насильство щодо журналістів).