У МОЗ повідомили, чи зможуть щеплені китайським препаратом CoronaVac українці подорожувати ЄС
Про це в МОЗ повідомили у відповідь на запит видання "ГОРДОН" 15 червня.
Рада Європейського союзу 14 червня ухвалила рекомендацію про вільне пересування для вакцинованих проти коронавірусу. У ній зазначено, що власники сертифікатів вакцинації не повинні здавати тест на коронавірус, їх не відправлятимуть на самоізоляцію. Однак вони мають пройти повну вакцинацію препаратом, який схвалило Європейське агентство з лікарських засобів.
"Зараз "ковідні" сертифікати в Україні розробляють з урахуванням вимог Євросоюзу на основі EU Digital COVID Certificate Єврокомісії. Планують, що там буде необхідна для міжнародного визнання інформація щодо щеплень, негативних результатів ПЛР-тестів і одужання після COVID-19", – повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.
З усіх препаратів, якими щеплюють українців, лише CoronaVac не схвалено ЕМА, але препарат уже на розгляді регулятора.
У МОЗ зазначили, що кожна країна сама встановлює умови для в'їзду іноземців.
"Тому якщо ви збираєтеся подорожувати, перевіряйте інформацію про перетин кордону на офіційних ресурсах держави, куди збираєтеся їхати", – порадили в міністерстві.
У відомстві нагадали, що в рекомендаціях Ради ЄС передбачено перетин кордонів країн ЄС із негативним результатом тесту на коронавірус або протягом 180 днів після останнього позитивного тесту на коронавірус.
Контекст:
Загалом Європейське агентство з лікарських засобів схвалило для використання чотири вакцини проти коронавірусу: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Johnson & Johnson.
Єврокомісія 3 травня цього року запропонувала країнам – членам ЄС послабити обмеження на в'їзд для поїздок із несуттєвих причин для іноземців, які щеплені проти коронавірусної інфекції. Порядок перетину кордонів країни Євросоюзу визначають самостійно. Органи ЄС дають лише рекомендації. Посли 27 країн – членів Європейського союзу 11 червня погодилися відкрити кордони для туристів, які повністю ввели вакцину проти коронавірусної інфекції.
Європарламент і Рада ЄС 20 травня 2021 року погодили введення цифрових COVID-сертифікатів, які свідчитимуть, що людина вакцинувалася, має імунітет, оскільки раніше перехворіла на COVID-19, або нещодавно отримала негативний результат тесту, повідомляють на сайті ЄС. Система офіційно запрацює з 1 липня, хоча деякі країни запустили її раніше.
Сертифікат має вигляд QR-коду із цифровим підписом для захисту від підроблення. Однак прикордонники та інші перевіряльники прийматимуть і роздруковані версії, незважаючи на назву "цифровий сертифікат".
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Станом на 15 червня щеплення зробили 1,5 млн осіб, повністю вакциновано 260,7 тис. із них. Згідно з даними системи моніторингу Ради національної безпеки і оборони, щеплення китайським препаратом зробили понад 367 тис. українців.