У ТЦК розповіли, чому військовозобовʼязаних українців, які мають право на відтермінування, мобілізовують

Якщо особа не оформила відтермінування в належний спосіб, це означає, що вона відмовилася від цього права й готова бути призваною на військову службу, розповіли в ТЦК
Фото: depositphotos.com

Військовозобовʼязані українці, які мають право на відтермінування, проте належно його не оформили, підпадають під мобілізацію на загальних підставах. Про це 3 вересня заявив помічник начальника Тернопільського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки й начальник юридичної служби ТЦК Роман Грунда.

Він нагадав, що відтермінування від призову на строкову військову службу надають призовникам за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти і продовження професійної діяльності, однак щоб дістати відтермінування потрібно вжити перелік заходів.

"Особа повинна перебувати на військовому обліку, вона повинна особисто з'явитися в ТЦК, подати заяву встановленої форми, яка визначена постановою Кабінету Міністрів від 16 травня №560 "Про порядок проведення призову на військову службу під час мобілізації на особливий період", – пояснив Грунда.

У ТЦК додали, що для отримання відтермінування після цього треба особисто відвідати ТЦК за місцем перебування на військовому обліку або за місцем реєстрації місця проживання, подати документи на комісію, яку створили в ТЦК, і дістати рішення комісії про надання відтермінування або відмову.

"Це – право особи. Особа може як скористатися правом на надання відстрочки, так і не скористатися ним. Відповідно, якщо особа не скористалася правом на відстрочку, це означає, що вона не хоче цим правом скористатися і, відповідно, вона підлягає мобілізації", – наголосив Грунда.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Минулого разу їхню дію продовжили із 12 серпня 2024 року на 90 діб.

У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набув чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов'язані протягом двох місяців (до 16 липня) мали оновити свої військово-облікові дані – через Центри надання адмінпослуг, електронний кабінет або прийшовши у ТЦК. 17 липня в Міноборони поінформували, що за два місяці дані оновило майже 4,7 млн українців.