Лавров: Я волів би не брати на віру розслідування групи Bellingcat

Лавров: Необхідна, звичайно, транспарентність, у якій демонструватимуть факти, а не висновки
Фото: ЕРА

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що в розслідуванні аварії Boeing 777 на Донбасі "необхідна, насамперед, транспарентність".

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що "не волів би брати на віру" опубліковані міжнародною експертно-журналістською групою Bellingcat докази російського походження "Бука", з якого збили малайзійський лайнер рейсу MH17. 

Про це він сказав під час спільної прес-конференції за підсумками переговорів із міністром закордонних та європейських справ Словаччини Мирославом Лайчаком, яку російський телеканал RT транслював в YouTube.

"Я волів би не брати на віру розслідування групи Bellingcat так само, як і у випадку з сирійськими справами волів би не брати на віру заяви так званих "Білих касок". Тут багато груп, які створені у вигляді представників громадянського суспільства, отримують фінансування в основному також відомими каналами, які можна зіставити", – зазначив він.

Лавров додав, що в цьому розслідуванні "необхідна, насамперед, транспарентність".

"Її ми не спостерігаємо в тому розслідуванні, яке проводять під керівництвом Нідерландів. І необхідна, звичайно, транспарентність, у якій демонструватимуть факти, а не висновки на зразок тих, які зараз у Сполучених Штатах використовують для того, щоб довести в лапках те, чого довести не можна", – заявив він.

5 червня міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat опублікувала фотографію зенітно-ракетного комплексу "Бук 332", що є доказом російського походження установки, із якої на Донбасі був збитий Boeing 777 рейсу MH17. Також дослідники заявили, що ідентифікували особи семи водіїв, які брали участь у транспортуванні "Буків" до кордону з Україною.

Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам – Куала-Лумпур), зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. 195 із них були громадянами Нідерландів.

28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, до складу якої входили представники Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування.

Згідно з висновками комісії, рейс MH17 був збитий із комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після катастрофи літака "Бук" повернули в РФ. Водночас комісія заявила, що дані про причетність до катастрофи Росії як держави поки що не виявлені.