Порошенко: Четверті роковини трагедії MH17. Саме Росія має понести відповідальність за цей теракт
Спільна слідча група із представників Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України встановила, що літак рейсу MH17 збили з російського зенітно-ракетного комплексу "Бук", нагадав президент України Петро Порошенко.
Росія має понести відповідальність за загибель пасажирів рейсу MH17, збитого на Донбасі 2014 року, заявив президент України Петро Порошенко у Facebook 17 липня.
"Четверті роковини трагедії MH17. Схиляємо голови у скорботі та молимось із родинами 298 трагічно загиблих. Спільна слідча група з представників Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України встановила, що літак був збитий російським зенітно-ракетним комплексом "Бук", який належав російським військам і який доправили до РФ. Саме Росія має понести відповідальність за цей теракт", – написав Порошенко.
Він додав, що Україна і надалі буде надавати всю необхідну допомогу для професійного розслідування та покарання винних у трагедії.
"Підтвердженням цього є нещодавня ратифікація українським парламентом угоди між Україною та Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Вона врегульовує питання співробітництва компетентних органів обох держав і переслідування та засудження винних у рамках судової системи Нідерландів. Вірю у встановлення істини та досягнення справедливості. Усі причетні до цього теракту мають бути притягнуті до відповідальності та понести покарання", – додав президент України.
Boeing 777, що летів із Амстердама до Куала-Лумпура, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.
26 вересня 2016 року Об'єднана слідча група (JIT) повідомила, що рейс MH17 було збито з російського комплексу "Бук" із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака комплекс повернули до РФ. 24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Слідчі відновили маршрут, яким перевозили установку.
Україна та Нідерланди підписали угоду про співпрацю щодо справи за МН17 у липні 2017 року. Угода передбачає практичні аспекти передавання юрисдикції від України до Нідерландів, уможливлює участь усіх підозрюваних у злочині в голландському процесі.
Нідерланди та Австралія офіційно овинуватили Росію в загибелі пасажирів рейсу MH17.
Президент РФ Володимир Путін говорив, що російська сторона визнає висновки JIT щодо авіакатастрофи МН17 тільки у разі своєї участі в розслідуванні. Він пообіцяв, що в Росії до висновків JIT поставляться "із повагою" та проаналізують їх. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що якщо закордонні партнери вирішили "спекулювати на темі авіакатастрофи МН17 для досягнення своїх політичних цілей, то це залишиться на їхній совісті".