Путін схвалив уведення миротворців ООН на Донбас для гарантування безпеки місії ОБСЄ
Президент Росії Володимир Путін доручив міністерству закордонних справ РФ підготувати проект резолюції в Раду Безпеки ООН про введення миротворців на Донбас для гарантування безпеки місії ОБСЄ на сході України.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що наявність миротворців Організації Об'єднаних Націй на Донбасі пішла б на користь розв'язанню конфлікту на сході України. Про це глава РФ заявив 5 вересня на прес-конференції за підсумками саміту БРІКС у Китаї, яку транслював "RT на русском" у YouTube.
Путін сказав, що доручає російському міністерству закордонних справ подати відповідний проект резолюції на розгляд Ради Безпеки ООН.
"Я нічого поганого тут не бачу. Я багато разів говорив, що підтримую ідею озброєння місії ОБСЄ, але сама ОБСЄ відмовляється від ідеї озброєння своїх працівників... У цьому контексті наявність миротворців ООН, навіть, можна сказати, не миротворців, а тих людей, які гарантують безпеку місії ОБСЄ, уважаю цілком доречною, і не бачу тут нічого поганого. Навпаки, уважаю, що це пішло б на користь урегулюванню проблеми на південному сході України", – заявив Путін.
За його словами, мова може йти винятково про функції гарантування безпеки працівників ОБСЄ.
"Друге – ці сили мають перебувати з огляду на це на лінії розмежування і ні на яких інших територіях. Третє – розв'язання цього питання має відбутися не інакше, як після розведення сторін і відведення важкої техніки, і цього не можуть вирішити без прямого контакту з представниками самопроголошених республік "ДНР" і "ЛНР", – додав Путін.
Він також сказав, що "якщо все це зробити, то це піде на користь розв'язанню проблеми на південному сході України". "Міністр (міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. – "ГОРДОН") тут, уважатимемо, що це доручення міністерству закордонних справ подати відповідну резолюцію в Раду Безпеки", – заявив Путін.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Переговори про врегулювання конфлікту проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії.
23 квітня президент України Петро Порошенко запропонував держсекретареві США Рексу Тіллерсону активізувати питання про розміщення на Донбасі миротворчого контингенту під егідою ООН.
22 серпня Порошенко заявив, що має намір презентувати ідею введення на Донбас миротворців ООН на сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні.
3 вересня постійний представник Росії при ООН Василь Небензя заявив, що ініціативи України щодо миротворчої місії на Донбасі спрямовані на підрив Мінських угод.
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією у всіх регіонах України та бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.