Білий дім і Пентагон не підтверджують планів передати ракети ATACMS Україні
Прессекретарка Білого дому Карін Жан-П'єр на брифінгу в Білому домі 22 вересня не змогла підтвердити повідомлення ЗМІ про те, що США передадуть Україні далекобійні ракети для захисту від російської агресії. Розшифрування брифінгу опубліковано на сайті адміністрації американського президента.
За її словами, Білий дім не має нових офіційних повідомлень на цю тему і вона не коментуватиме інформації зі ЗМІ.
"Президент [США Джо Байден] уже говорив неодноразово, що передання АТАСМS можливе в майбутньому. Але в мене немає нічого нового, щоб оголосити", – сказала Жан-П'єр.
"Голос Америки" повідомляє, що в міністерстві оборони США також не підтверджують рішення Вашингтона дати Києву ATACMS. Напередодні в.о. помічника міністра армії США з питань закупівель, логістики і технологій Дуглас Буш сказав, що Пентагон "точно знає, скільки їх, де вони є і яких вони типів", і армія готова передати їх у разі, якщо Байден на це погодиться.
Про те, що президент США поінформував президента України Володимира Зеленського про намір передати невелику кількість ракет ATACMS, 22 вересня повідомив NBC News. Пізніше джерела The Washington Post заявили, що адміністрація Байдена близька до рішення, щоб надати Україні версію ракет великої дальності ATACMS, озброєну касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
Контекст:
Українська влада активно веде переговори із союзниками щодо надання ракет ATACMS дальністю до 300 км.
Байден у липні говорив журналістам, що розгляне ймовірність доправлення ATACMS в Україну. "Але найбільше їм потрібні артилерійські снаряди, і ми працюємо над цим", – зазначив американський президент.
15 вересня The Wall Street Journal із посиланням на джерела повідомило, що США наближаються до рішення передати Україні ATACMS.
21 вересня в Білому домі заявляли, що Байден вирішив поки не дозволяти передання Україні американських ракет великої дальності ATACMS.