"Через велику кількість росіян". В Україні найближчим часом з'явиться новий табір для військовополонених
В Україні відкриють новий табір для утримання військовополонених. Про це 7 листопада повідомляють у Telegram проєкту "Хочу жити" – єдиного центру для звернень російських військовослужбовців, які бажають добровільно здатися в полон.
"Через велику кількість російських військовополонених, найближчим часом в Україні відкриють новий табір для утримання військовополонених. Паралельно із цим ведуть роботи з підготовки до запуску ще одного табору", – ідеться в повідомленні.
Зазначають також, що збільшення кількості військовополонених пов'язане як із ситуацією на фронті, погіршенням мотивації російських солдатів, так і з блокуванням обмінів військовополоненими російською стороною.
Як підкреслили в "Хочу жити", умови в новому таборі відповідатимуть усім вимогам норм міжнародного гуманітарного права.
"Російських військових забезпечать медичною допомогою, триразовим харчуванням, зв'язком із рідними, а також постійним доступом представників Міжнародного комітету Червоного хреста. Сам табір розташований у глибокому тилу, оскільки це передбачено Женевськими конвенціями, – ідеться в повідомленні. – Утримання військовополонених тільки у спеціально відведених для цього місцях передбачено Женевськими конвенціями".
Україна, на відміну від РФ, дотримується міжнародних гуманітарних норм, підкреслили в "Хочу жити".
"Тоді як російська сторона, наприклад, утримує українських військових у звичайних в'язницях і виправних колоніях разом з ув'язненими, часом у нелюдських умовах, не поважаючи й фактично не визнаючи їхнього статусу військовополоненого", – резюмували у проєкті.
Контекст:
Влада України не озвучує точну кількість узятих у полон російських військовослужбовців. У Мін'юсті повідомляли, що держава витрачає приблизно 10 тис. грн на місяць на утримання одного полоненого.
В Україні діє проєкт "Хочу жити" для росіян, котрі хочуть здатися в полон. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив про запуск проєкту у вересні 2022 року. Ним опікуються Міністерство оборони України й військова розвідка. Гаряча лінія проєкту працює цілодобово (+38 044 350 89 17). В українській розвідці повідомляли, що дзвінки надходять, зокрема, від ще не мобілізованих людей.
За рік функціонування українського державного проєкту "Хочу жити" одержано понад 25 тис. заявок, поінформували 23 вересня його організатори.