До розслідування злочинів РФ приєднався Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду – Венедіктова

Генпрокурори України, Литви та Польщі разом із прокурором МКС підписали документ про розширення спільної слідчої групи
Фото: depositphotos.com
Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКГ) приєднався до спільної слідчої групи України, Литви та Польщі з розслідування злочинів РФ. Про це у Facebook написала генпрокурорка Ірина Венедіктова.

"Уперше в історії до спільної слідчої групи (ССГ) долучився Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду. Рівно місяць тому ми з колегами з Литви та Польщі за підтримки Євроюсту створили ССГ для розслідування звірств РФ на території нашої держави. Переконана, що приєднання ще одного потужного учасника зробить розслідування та судове переслідування воєнних злочинів і злочинів проти людяності більш ефективним та скоординованим", – зазначила генпрокурорка.

Венедіктова повідомила, що сьогодні вона разом із генпрокурорами Литви та Польщі Нідою Грунскене і Збігнєвом Зебро, а також прокурором Міжнародного кримінального суду Карімом Ханом підписала документ про розширення спільної слідчої групи.

"Відтепер Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду – учасник ССГ. Також учасником групи наразі є Євроюст, де представлені 27 країн – членів ЄС і 10 інших держав", – додала вона.

Генпрокурорка наголосила, що в кожній із держав – сторін ССГ триває власне національне розслідування агресії РФ в Україні. Окрім того, повноцінне незалежне розслідування розпочав Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.

Сторони та учасники ССГ координуватимуть свої дії, разом плануватимуть слідчі стратегії, а також оперативно й безпечно обмінюватимуться інформацією та доказами.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Вторгнення Росії в Україну та пов'язані з ним злочини розглядають у трьох міжнародних судах.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН. 16 березня Міжнародний суд ООН зобов'язав РФ негайно припинити війну в Україні. Російська влада відмовилася виконувати це рішення.

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Він зазначив, що Україна не може зробити цього, оскільки не є державою учасницею Римського статуту МКС, і 3 березня повідомив про початок розслідування. У зв'язку із вторгненням Росії в Україну до МКС звернулося понад 40 країн.

28 лютого Україна звернулася до Європейського суду із прав людини, висунувши, серед іншого, вимогу як попередній захід "негайно зупинити військові напади проти цивільних об'єктів". 1 березня суд ухвалив рішення, яким наказав РФ припинити напади та бомбардування цивільних об'єктів в Україні. Згодом суд поширив ці заходи на всі запити щодо цього приватних осіб, включно, як пояснювала Верховна Рада, з усіма майбутніми скаргами проти РФ. Також суд висунув РФ вимогу щодо безпечного проходження й гуманітарної допомоги для мирних громадян.