"Два прильоти в районі бухти". У Севастополі та Євпаторії пролунали потужні вибухи. Окупанти заявили про 10 збитих ракет
У Севастополі та Євпаторії на території тимчасово окупованого Криму вдень 4 січня лунають вибухи, у місті оголосили повітряну тривогу. Про це повідомляють місцеві Telegram-канали, зокрема "Крымский ветер".
О 16.08 "Крымский ветер" написав про сильний вибух у Євпаторії.
Автори каналу зазначають, що підписники бачили й чули ракету перед вибухом у Євпаторії.
Про вибух у Севастополі канал повідомив о 16.14.
Також опублікували фото задимлення після вибуху.
О 16.18 "Крымский ветер" оприлюднив отримане фото вибуху в Євпаторії, як стверджують, поблизу радара.
За інформацією жителів Севастополя, у місті працювала російська ППО, відповідне фото виклав у мережу "Крымский ветер".
"У Севастополі п'ять хвилин тому два прильоти в районі бухти, повідомляють наші підписники", – поінформував канал о 16.22.
За даними "Крымского ветра", після вибухів "щось горить" у Севастополі в районі мису Фіолент або висот Кая-Баш під Балаклавою. Офіційного підтвердження цієї інформації немає.
Автори каналу стверджують, що одну з ракет "начебто збили", а друга влучила у військову частину (КП зв'язку) в Юхариній балці в Севастополі, туди поїхали "швидкі" й пожежники.
Міноборони РФ у Telegram стверджує, нібито над Кримом збили 10 ракет. Атаку в МО РФ приписали Україні.
Незаконний "губернатор" Севастополя Михайло Развожаєв у Telegram заявив про одного потерпілого внаслідок падіння уламків на житловий будинок. Він стверджує, що сили ППО окупантів вели роботу зі "знищення великої кількості різноманітних повітряних цілей".
Українські військові на момент виходу новини не коментували вибухів у Криму.
Контекст:
Росія окупувала Крим після блокування українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна й більшість країн.
24 лютого 2022 року Росія повномасштабно вторглася на материкову частину України, зокрема з Криму.
Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених з 2014 року українських територій, зокрема Криму.
Україна готує наступного року напрацювання, які дадуть "дуже хорошу здатність" для того, щоб російські окупанти "відійшли назавжди" з українського Криму, повідомили в Міністерстві оборони країни у грудні 2023 року.