Економіка України потребує потужного розвитку "зеленої" енергетики – Центр Разумкова
Економіка України протягом наступних десятиліть потребуватиме потужного розвитку підприємств "зеленої" енергетики, і тому зараз важливо вивести цю галузь із фінансової кризи, заявив у Facebook директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
"Упевнений, що без потужного розвитку сектора ПДЕ (поновних джерел енергії. – "ГОРДОН") протягом наступних 20–30 років українська економіка не має майбутнього. Водночас нові проєкти за нормальної роботи ринку вже не потребують субсидій", – сказав Омельченко.
За його словами, "зелена" генерація не лише екологічна, а й економічно вигідна.
"Станом на 2023 рік собівартість виробництва на нових СЕС складає $60 за МВт-год, на ВЕС – $50 за МВт-год, а на нових АЕС – $180 за МВт-год", – прокоментував Омельченко статтю The New York Times.
Він зазначив, що в цих умовах стає зрозуміло, що майбутнє буде за підприємствами "зеленої" енергетики.
"Але, на жаль, в Україні, попри очевидне, продовжують штучно заганяти сектор ПДЕ у збитки", – підкреслив експерт Омельченко.
Він пояснив, що рівень оплати за виробництво чистої енергії в Україні не перевищує 50%, а недоплати ДП "Гарантований покупець" перед підприємствами ПДЕ сягнули 25 млрд грн.
"Без АЕС і ТЕС ми ще довго не обійдемося. Це очевидно, але роль ВДЕ має поступово зростати", – зазначив експерт.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, схвалила рішення, яке допоможе розблокувати виплату заборгованості за "зеленим" тарифом виробникам електроенергії із поновних джерел. Про це 15 серпня повідомило агентство "Укрінформ".