Гордон про касетні боєприпаси: Нехай росіяни не нервуються, ми будемо застосовувати їх на своїй території для очищення її від ворога – від російських солдатів
"Сполучені Штати Америки неабияк спустошили свої склади снарядів. Зараз вони вирішують це питання. Сьогодні практично нічого постачати Україні з погляду снарядів, тому, враховуючи, що на складах США є чимало касетних боєприпасів, ухвалено таке дуже важливе рішення. Це надзвичайно потужна зброя. Тому що вона накриває територію як футбольне поле. Одна бомбочка така розлітається на різні складники, скажімо так, і ураження ворога буде дуже серйозним", – підкреслив Гордон.
Він звернув увагу на той факт, що ні Україна, ні США не підписували договорів, які обмежують використання таких видів озброєння, як касетні боєприпаси.
"Вони ж там закопалися в землю, але це дістане всіх і кожного. Тому я чекаю на прорив від цих боєприпасів. Підняли росіяни ґвалт такий: "Це заборонено в багатьох країнах світу, що ж американці коять!" Вони забувають про те, що ми не застосовуємо і не будемо застосовувати касетні боєприпаси на чужій території. Нехай не нервуються", – сказав Гордон.
Журналіст зазначив, що, якщо російські солдати не хочуть гинути, вони мають піти з окупованих регіонів України.
"Ми будемо застосовувати їх на своїй території для очищення її від ворога, від російських солдатів. Бо що більше російських солдатів загине від американських касетних боєприпасів, то швидше нашу землю буде звільнено від російського фашизму і нацизму. Ось і вся проста історія. Не хочуть гинути – нехай не приходять. А в чому проблема? Ми в себе вдома, ми знаємо, що ми робимо", – заявив Гордон.
Контекст:
7 липня США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $800 млн, до нього увійшли боєприпаси калібру 155 мм, зокрема DPICM (касетні боєприпаси).
США наважилися додати в допомогу касетні боєприпаси, тому що Україна зараз у розпалі свого контрнаступу, заявили в Пентагоні. "Ми хочемо переконатися, що в українців достатньо артилерії, щоб триматися в бою в контексті поточного контрнаступу", – зазначив заступник міністра оборони з політичних питань Колін Каль.
Як підкреслили в Білому домі, однією з умов постачання озброєнь Україні загалом є те, що вона не використовуватиме їх не на своїй території.
Конвенція ООН щодо касетних боєприпасів, яка набула чинності 2010 року, забороняє їх накопичення, передання або використання, проте країни, які мають найбільші запаси такого озброєння (США, Китай і Росія), документа не підписали.
Росія, як писали ЗМІ, скидала такі бомби на міста в Сирії, хоча й заперечувала їх застосування. Від початку вторгнення РФ в Україну зафіксовано використання Росією таких боєприпасів у Харківській, Миколаївській, Дніпропетровській і Донецькій областях.
Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що Україна використовуватиме касетні боєприпаси тільки на своїй території і вестиме суворий облік використання цього типу зброї.
9 липня представники Пентагону запевнили, що касетні боєприпаси сучасного зразка, які отримає Україна в черговому пакеті допомоги від США, мають надзвичайно низький коефіцієнт снарядів, які не розірвалися.