Гордон: Путін може наважитися на все що завгодно. Але я не маю наміру вивозити сім'ю з України і сам буду тут

Гордон: Я гніваюся на наших керівників, дуже гніваюся
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com
Засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон вважає, що Росія може знову напасти на Україну, але водночас журналіст сказав в ефірі телеканала "Україна 24" 25 січня, що не збирається їхати із країни або вивозити свою сім'ю.

"У мене якесь роздвоєння особистості. З одного боку, наші західні партнери заявляють про страшну небезпеку, яка нам загрожує. Сполучені Штати, Великобританія, Канада, Польща, країни Балтії говорять про те, що [президент РФ Володимир] Путін ось-ось може вторгнутися, евакуюють своїх дипломатів... Я вам скажу, що не від гарних перспектив це роблять. А з іншого боку, президент [України Володимир Зеленський] каже: "Та ні, усе гаразд. Не піддавайтеся паніці, усе добре". Від його слів хочеться ще сильніше їй піддатися", – сказав журналіст.

Він вважає, що дії української влади у цій ситуації не викликають довіри у громадян.

"Я не розумію, що взагалі коїться. То президент каже в інтерв'ю The Washington Post, що Харків можуть скоро атакувати, то під постом коментар залишає, що з Харковом усе нормально. Кому вірити? Вірити нікому. До мене приходять мої друзі й кажуть: "Ти сім'ю вже вивіз?" Я відповідаю: "Я не збираюся вивозити сім'ю і сам не збираюся нікуди їхати. Я тут буду". – "Ну, а нам вивозити сім'ї?" Усі ж ставлять це запитання", – сказав Гордон.

Він зазначив, що, за непрямими ознаками, Росія готується до нового витка агресії.

"У товариша друг живе в Росії, на кордоні між Бєлгородською областю та Харківською. Каже, що з того боку кордону, у Бєлгородській області, стоять ешелони з бойовою технікою. Ешелони! І вони підходять. Він йому пише: "Ми всі тут у Бєлгородській області, ближче до кордону з Харківською, бачимо ешелони техніки". Тобто щось же відбувається? Знімки з космосу публікують. А [голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид] Арахамія каже: "Та ні, там напівпорожні палатки", – обурився Гордон.

Водночас він зауважив, що в той час, поки весь світ говорить про ймовірний напад Росії і постачає Україні зброю, Верховна Рада йшла на найтриваліші в історії новорічні канікули (вони тривали 38 днів).

І ще один чинник важливий. Подивіться, як західні країни стали давати зброю. Такого ніколи не було. Ніколи! І [переносні протитанкові ракетні комплекси] Javelin, і все що завгодно. Зі США прибув третій літак зі зброєю. Про що це свідчить? Я гніваюся на наших керівників, дуже гніваюся. Знаєте чому? Тому що якщо перед тобою постійна загроза вторгнення, ти маєш системно щодня вибудовувати власну армію. Це роблять системно. Як мені розповідають наші старі генштабісти, треба зрозуміти театр імовірних бойових дій, треба зрозуміти, які потрібні війська, які з'єднання та роди військ, і треба планомірно зміцнювати все це", – сказав журналіст.

На його думку, керівництво України цим зараз не займається, навпаки, розкрадання армії триває.

"Якщо ви думаєте, що хтось цим займається, ви помиляєтеся. Армію планомірно розкрадали весь цей час. Протягом усієї війни, починаючи із [п'ятого президента Петра] Порошенка і закінчуючи Зеленським, армію розкрадали. І ми з вами це добре знаємо. Постійно беруть на хабарях високопоставлених співробітників Міністерства оборони. Збройним силам не платять забезпечення, яке мають платити. Я вважаю, що сьогодні кожен солдат, який перебуває на передовій, має отримувати щонайменше $1000 на місяць. Щонайменше. У нього має бути мотивація. Окрім любові до батьківщини, має бути фінансова мотивація, бо навіть під час Другої світової війни солдатам добре платили, ось така безрадісна картина. Я розумію, що армія не готова до війни, і я розумію, що Путін може наважитися на все що завгодно. Я не вірю в це до кінця, не вірю, що він наважиться, але біс його знає", – сказав Гордон.

Відео: Дмитрий Гордон / YouTube

Контекст:

2014 року, одразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною і в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов повідомив 22 грудня, що в зоні 200 км від кордону країни зосереджено понад 120 тис. російських військових.

У Кремлі назвали повідомлення про підготовку вторгнення "вкиданнями" та звинуватили Київ у підготовці до агресії "проти ЛНР" та "ДНР". У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.

США і НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні. Росія, зі свого боку, висунула вимоги щодо гарантій безпеки, серед яких – нерозширення НАТО "у східному напрямку" і відмова від приймання до Альянсу держав, які раніше входили до СРСР. Щодо цих вимог у січні 2022 року відбулися перемовини Росії зі США, НАТО та ОБСЄ. За їхніми підсумками в Росії заявили, що США і НАТО не надали жодних гарантій, а представники США сказали, що перед РФ стоїть вибір: деескалація і дипломатія чи конфронтація і наслідки.

У середині січня американські ЗМІ, зокрема CNN, повідомили, що Росія може вторгнутися до України у січні – лютому. Вона нібито може зробити провокацію, яка стане приводом для нападу. 14 січня прессекретарка Білого дому Джен Псакі підтвердила, що американська сторона має інформацію, що РФ готується до диверсії на Донбасі: вона хоче звинуватити Україну у провокації, щоб виправдати своє вторгнення. За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, російські спецслужби готують провокації проти військовослужбовців збройних сил РФ, щоб звинуватити в цьому Україну.

Зеленський 19 січня висловив думку, що ризик російського вторгнення в Україну останнім часом не став більшим, але зріс ажіотаж навколо цього питання. Він закликав українців не панікувати.

На тлі новин про ймовірне вторгнення Росії чотири країни – США, Великобританія, Австралія та Німеччина заявили про намір евакуювати з України членів сімей дипломатів і частину співробітників дипломатичних установ. У МЗС України назвали цей крок передчасним.