Ігнат пояснив, чому російські ракети, збиті над Києвом, залишили глибокі вирви
Російські ракети, збиті протиповітряною обороною ЗСУ, у деяких випадках можуть вибухнути на землі під час падіння. Про це спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів 13 грудня в ефірі "Радіо NV" і національного телемарафону, який транслював у YouTube телеканал "Рада".
Ігнат зазначив, що застосування окупантами балістики не є чимось рідкісним – по сходу України і прифронтових регіонах вони часто б'ють балістичними ракетами, зокрема постійно використовують для наземних ударів ЗРК С-300.
Спікер пояснив, що навіть збита ракета, яка летить по балістичній траєкторії, здатна залишити глибоку вирву і заподіяти серйозні руйнування.
"Не завжди бойова частина балістичної ракети [внаслідок збиття] вибухає в повітрі. Ракета уражена, збита з траєкторії і падає вниз. Бойова частина не розірвалася і може вибухнути вже на землі [...] і може викликати як вирви, які ми бачили під час попередньої атаки, можливо, цієї; так і просто займання звичайних будинків, приміщень", – розповів він.
Спікер підкреслив, що уламки без бойової частини бувають теж "різні: легкі, важкі", і результати їх падіння на землю теж різні.
Ігнат додав, що такі самі наслідки може спричинити падіння дрона-камікадзе Shahed, який був "прострілений уздовж і впоперек" вогнем ППО і не долетів до цілі, але бойова частина виявилася не зачепленою.
Він поінформував, що дев'ять із 10 дронів Shahed, випущених по Україні вночі 13 грудня до ракетної атаки, збили в Одеській області, а 10-й безпілотник ППО знищила у Хмельницькій області.
Контекст:
Сили ППО України в ніч проти 13 грудня збили 10 із 10 балістичних ракет, які летіли на столицю, повідомили Повітряні сили ЗСУ. За інформацією Генштабу ЗСУ, окупанти вдарили по Києву "Іскандерами" та С-400.
Унаслідок повітряного бою уламки російських ракет упали в чотирьох районах столиці, що призвело до пожеж і руйнувань. Станом на ранок 13 грудня відомо про 53 постраждалих. 35 будинків у Дніпровському районі залишилися без електрики.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що ціллю окупантів був об'єкт критичної інфраструктури.
Під час попередньої атаки 11 грудня було знищено вісім із восьми балістичних ракет окупантів. До цього противник не запускав ракет по Києву протягом 79 днів.