Ігнат про обстріли РФ: Мабуть, восени варто більше очікувати на атаки дронів, ніж ракет
Під час атак російських окупантів на критичну інфраструктуру України восени минулого року й узимку сили оборони збили приблизно 750 дронів-камікадзе і таку саму кількість крилатих ракет. Про це 4 серпня в ефірі національного телемарафону, який транслювали в YouTube каналу "Рада", повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
"Минулого року, коли вони почали з вересня бити, то в них [окупантів] був великий запас далекобійних і високоточних ракет. Тобто був великий стратегічний запас... Вони цей стратегічний запас використали восени й узимку... Тому, мабуть, варто очікувати більше на атаки дронів, ніж ракет. Тому що такого запасу ракет, який був минулого року, у них немає", – сказав Ігнат.
В "Укренерго" заявляли наприкінці липня, що взимку через імовірні обстріли країною-окупантом РФ енергоінфраструктури України готуються до "найгірших сценаріїв".
Контекст:
За пів року, з вересня 2022-го, окупанти випустили по енергетичних об'єктах України понад 1200 ракет і дронів, приблизно 250 із них влучили в ціль. Через обстріли у країні вводили тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони сягали кількох діб. Масові ракетні обстріли уразили теплову генерацію й електричні підстанції, Україна мала дефіцит потужності й увесь осінньо-зимовий період намагалася стабілізувати енергосистему.
12 лютого 2023 року "Укренерго" вперше за час осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності.
Щоб пережити літо без вимкнень, Україні може знадобитися імпорт електроенергії з Європи, зазначав голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький 4 травня. "Укренерго" вже відновила функціонал приблизно 70% об'єктів, пошкоджених через російські обстріли, проінформував голова НЕК 29 травня.
За словами Кудрицького, дефіцит електроенергії буде відчутно в енергосистемі України протягом літніх місяців, а також наступної зими, але "це не означає аварійні відключення".