Італія підтримає від'єднання Росії від SWIFT – Кулеба
Влада Італії підтримає від'єднання Росії від системи міжбанківських платежів SWIFT. Про це 25 лютого у Facebook повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба.
"Просто зараз Україна веде активний наступ на дипломатичному фронті. Рада Європи, попри спроби окремих країн загальмувати рішення, таки припинила право Російської Федерації бути представленою у двох ключових органах – у самому Комітеті міністрів та у ПАРЄ. Уперше в історії Росію позбавили голосу в Комітеті міністрів. Мій колега і друг, глава італійської дипломатії Луїджі Ді Майо запевнив мене телефоном, що Італія підтримає відключення Росії від SWIFT. Повна солідарність Італії з Україною", – сказав Кулеба.
Він зазначив, що Україна запам'ятає тих, хто надає їй зараз допомогу.
"Одна дружня країна, назву якої поки не озвучую, ухвалила рішення надати Україні багато патронів, міни для мінометів та ракети для "Градів", щоб зміцнити нашу оборону. Колона боєприпасів із Польщі прибула до України. І наостанок: мобільні оператори Канади, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Фінляндії, Словаччини, Північної Македонії, Швеції, Литви, Латвії, Чехії, Польщі, Хорватії, Сербії, Боснії і Герцеговини скасували оплату за телефонні дзвінки до України. Такий крок – вияв справжньої солідарності з нашою державою та її народом. Україна пам‘ятатиме кожну країну, міжнародну організацію, бізнес, людину, яка не відвернулася, не лицемірила в обличчя, а стояла пліч-о-пліч з українцями у цей критичний час", – наголосив міністр.
Система SWIFT дає змогу банкам та компаніям обмінюватися фінансовими повідомленнями по всьому світу. Для розрахунків у Росії існують інші способи роботи, проте міжнародні трансакції без SWIFT неможливі. Від'єднання від SWIFT завдасть серйозного удару по російських банках та здатності РФ торгувати за межами країни, зазначила британська газета Financial Times.
Канал CNN повідомляв, що чотири європейські країни – Німеччина, Італія, Угорщина та Кіпр – блокують від'єднання Росії від SWIFT у пакеті санкцій за напад на Україну.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про так звану "спеціальну воєнну операцію" російських військ в Україні. Він заявив, що її мета – "демілітаризація і денацифікація України".
Після звернення Путіна у багатьох містах України, зокрема у Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, почали повідомляти про звуки вибухів.
Приблизно о 5.00 збройні сили Російської Федерації атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. За даними радника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, Росія застосовує реактивні системи залпового вогню "Град".
Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.
Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив про введення воєнного стану у всій країні. Верховна Рада затвердила це рішення. Президент закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно, для підтримки Збройних сил України", і пообіцяв, що всім, хто хоче захищати Україну, видаватимуть зброю.
Станом на вечір 24 лютого, за інформацією президента, загинуло 137 українських військовослужбовців, поранено 316. Але ворог теж зазнає серйозних утрат. Станом на 25 лютого знищені 80 танків, сім вертольотів, 10 літаків, 20 крилатих ракет та понад 100 автомобілів. Також знищено понад 2800 осіб особового складу збройних сил РФ.
Про введення санкцій проти Росії заявили, зокрема, США, Великобританія, Канада та Євросоюз.