Маркарова: Відповідальність за воєнні злочини проти українців Путін несе разом із кожним росіянином
Через війну проти України вона назвала Росію терористичною державою, з якою українці тепер "день і ніч люто борються", щоб захистити свою землю та демократію.
Маркарова зазначила, що Путіну, коли він опиниться в Гаазі, "буде складно керувати державою".
Українська дипломатка наголосила, що російські окупанти в Україні вбивають мирних жителів, зокрема дітей, а також повсюдно руйнують житлові будинки й цивільну інфраструктуру, зокрема лікарні. Вона назвала те, що відбувається, "актом воєнного злочину", який уже почали розслідувати.
Відповідальність за воєнні злочини проти українців Путін несе "разом із кожним росіянином", вважає Маркарова.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Міжнародний кримінальний суд розпочав попереднє вивчення ситуації в Україні у квітні 2014 року. 2016 року було опубліковано попередній звіт канцелярії Міжнародного кримінального суду у справі "Ситуація в Україні". У документі зазначено, що "ситуація на території Криму та Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною та Російською Федерацією". Після оприлюднення звіту РФ заявила про бажання вийти з Римського статуту.
Наприкінці 2020 року МКС дійшов висновку, що дії, які становлять воєнні злочини та злочини проти людяності, "було вчинено в контексті ситуації в Україні", і вирішив, що підстави для розслідування є, повідомила тодішня прокурорка МКС Фату Бенсуда.
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке почалося 24 лютого 2022 року, прокурор МКС Карім Хан ініціював нове розслідування. Він заявив, що є достатні підстави вважати, що в Україні було скоєно як воєнні злочини, так і злочини проти людяності. Станом на сьогодні вже понад 40 країн звернулися в МКС із вимогою розслідувати злочини в Україні.
Після вторгнення російських військ в Україну президент США Джо Байден кілька разів називав Путіна воєнним злочинцем, а також казав, що той "м'ясник" і "диктатор".