Окупанти збирають трупи в Маріуполі і збираються використовувати як "пропагандистський реквізит" – Зеленський
Він згадав, що Генасамблея ООН 7 квітня ухвалила рішення про зупинення членства Росії в Раді з прав людини, і назвав це рішення логічним і справедливим, оскільки Росія зараз "є найбільшою загрозою на планеті для концепції прав людини як такої".
"Після Бучі це вже очевидно. А почалися роботи ще й з розбору завалів у Бородянці... Там усе значно страшніше. Ще більше жертв російських окупантів. А що ж буде, коли світ дізнається всю правду про те, що російські військові наробили у Маріуполі? Там майже на кожній вулиці те, що світ побачив у Бучі та інших містечках Київської області після відходу російських військ. Така ж жорстокість. Такі ж страшні злочини", – сказав Зеленський.
За інформацією президента, зараз російські пропагандисти готують "дзеркальну відповідь на шок усіх нормальних людей від побаченого в Бучі".
"Збираються так показати жертви в Маріуполі, ніби це не російські військові їх убили, а нібито українські захисники міста. Для цього окупанти збирають трупи на вулицях, вивозять їх. І можуть використовувати десь в інших місцях відповідно до розроблених пропагандистських сценаріїв. Ми маємо справу із загарбниками, у яких не залишилося нічого людського. Щоб виправдати власні вбивства, вони беруть убитих людей просто як декорації, як пропагандистський реквізит. І це окремий воєнний злочин, за який для кожного з пропагандистів буде відповідальність", – сказав президент.
Він зазначив, що дедалі більше держав світу підтримують необхідність повного і прозорого розслідування всіх воєнних злочинів російських окупантів в Україні.
"Кожне вбивство буде розкрито. Кожен із катів буде знайдений. Усіх, хто вчиняв зґвалтування чи мародерство, буде встановлено. Відповідальність – неминуча", – пообіцяв Зеленський.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь тривають із 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Російські війська не змогли взяти штурмом Маріуполь і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських гармат та реактивних систем залпового вогню житлові квартали. Влада Маріуполя вважає, що окупанти хочуть захопити місто, щоб "пробити коридор" із Ростовської області РФ до окупованого Криму.
Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів. Приблизно три тижні – до 14 березня – евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку російських окупаційних військ. Потім у жителів з'явилася можливість покинути місто приватним транспортом через спеціальний коридор.
За інформацією Держстату України, до повномасштабного російського вторгнення у Маріуполі проживало приблизно 450 тис. осіб. У ньому залишається, за підрахунками мерії, орієнтовно 130 тис. осіб. Багато людей викрали і депортували на окуповані території або в РФ росіяни.
6 квітня міськрада Маріуполя повідомила, що у місті почали працювати російські мобільні крематорії, щоб "знищити будь-які свідчення злочинів своєї армії".
На відновлення зруйнованого російськими окупантами Маріуполя знадобиться щонайменше $10 млрд, підрахували у місцевій міськраді.