Папа римський заявив, що країни не мають "грати в ігри" з Україною в питаннях постачання зброї
Папа римський Франциск заявив, що деякі країни "грають в ігри" з Україною, спочатку надаючи зброю, а потім розглядаючи можливість відмови від своїх зобов'язань. Про це він сказав журналістам на борту літака, який повертається з поїздки до французького портового міста Марсель, повідомляє Reuters 23 вересня.
Франциск відповідав на запитання про те, чи розчарований він тим, що його зусилля щодо встановлення миру не мали успіху. За словами папи, він відчув "певне розчарування". Потім він почав говорити про те, що інтереси у війні пов'язані не лише з українсько-російською проблемою, а й з торгівлею зброєю.
За його словами, світ має допомогти Україні вирішити проблеми. Він зазначив, що наразі деякі країни відступають, не бажаючи давати Україні зброю. За словами папи, у цьому процесі мучеником буде український народ.
На прохання дати роз'яснення представник Ватикану Маттео Бруні заявив, що папа не займає позиції щодо того, мають країни й далі надавати зброю Україні чи припинити її доправлення.
Контекст:
Ватикан засуджує війну Росії проти України. Папа римський на тлі масового військового вторгнення РФ закликав 13 березня 2022 року припинити вбивства невинних людей в Україні, зосередитися на діалозі й відкрити гуманітарні коридори. Протягом року Франциск багато разів закликав зупинити вогонь.
Водночас 7 листопада він заявив, що жорстокість російських солдатів, із якою вони діють в Україні, загалом "не властива російському народу". Також він згадав російського письменника Федора Достоєвського, котрий, за словами понтифіка, досі "надихає християн на осмислення християнства".
Такі заяви папи обурили українців. Зокрема, амбасадорка України у США Оксана Маркарова припустила, що папа Франциск неуважно читав Достоєвського, а посол України у Ватикані Андрій Юраш написав, що накази бомбардувати Україну віддають не найманці, а "щирі російські "гуманісти" – послідовники Достоєвського".
Окрім того, Ватикан уже двічі на Великдень організовував хресний хід зі спільною участю українців і росіян.