"Піддослідні кролики". Українська розвідка попередила жителів ОРДЛО про небезпеку вакцинації проти COVID-19 аналогом "Супутника V"

"Супутник Лайт" є першим компонентом вакцини "Супутник V"
Фото: Головне управління розвідки Міністерства оборони України / Facebook

Жителі ОРДЛО ризикують стати "піддослідними кроликами" для російських фармацевтів, якщо вакцинуються препаратом "Супутник Лайт". Про це 2 серпня у Facebook повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

"Жителі так званої "ЛДНР" можуть стати банально піддослідними кроликами для російських фармацевтів, які випробовують на них новий варіант своєї вакцини “Супутник Лайт”, перш ніж запропонувати її росіянам", – заявили розвідники.

У ГУР Міноборони нагадали, що "Супутник Лайт", вироблений на основі двокомпонентної вакцини "Супутник V", не дістав схвалення Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) і Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

"Усе, що Росія може сьогодні надати своїм недореспублікам на Донбасі, – це вакцини, якими користуються лише найбідніші країни світу, у той час як Україна вакцинує своїх громадян найкращими та найвартіснішими вакцинами, які використовують усі цивілізовані країни. І навіть це Росія робить неофіційно, намагаючись приховати факти завезення вакцини в ОРДЛО", – зазначили військові.

Вакцина "Супутник V" має безліч побічних ефектів, попередили розвідники.

"Виникає питання, скільки таких ефектів має її однокомпонентний нащадок. Імовірно, їхня кількість значно більша", – зробили висновок у відомстві.

У ГУР Міноборони звернули увагу на те, що, випробувавши на жителях так званих "ЛНР" і "ДНР" препарат "Супутник Лайт", Росія не відповідає за смерть або хворобу людей.

"Результат її випробувань на громадянах Росії повністю ляже на плечі російських фармацевтів. Скільки людей уб’є ця вакцина насправді – не дізнається ніхто", – підсумували в розвідці.

Контекст:

Однокомпонентну вакцину "Супутник Лайт", яка є першим компонентом "Супутника V", зареєстрували в Росії 6 травня цього року. Її ефективність із 28 дня після вакцинації, за даними Російського фонду прямих інвестицій, становить 79,4%.

"Супутник Лайт" дозволили використовувати без введення другої дози. Як пояснювала "Фонтанка", її принцип роботи той самий, що і у "Супутника V". Препарат пройшов дві фази випробувань, третій етап триває і завершиться 1 січня 2022 року.

Про те, що в "ЛНР" почали вакцинацію проти коронавірусу препаратом "Супутник Лайт", заявила 29 липня так звана міністерка охорони здоров'я "ЛНР"  Наталія Пащенко.