Бразилія планує скасувати контракт на постчання російської вакцини "Супутник V"

Anvisa не дозволяла постачання у Бразилію вакцини "Супутник V"
Фото: ЕРА

Бразилія хоче скасувати підписаний у березні контракт на постачання 10 млн доз російської вакцини проти коронавірусу "Супутник V". Про це сказав міністр охорони здоров'я Бразилії Марсело Кейрога 29 липня, написало Reuters.

Такий крок зумовлений закінченням строків реєстрації "Супутника V" бразильським регулятором у сфері охорони здоров'я Anvisa. Національна програма імунізації Бразилії зараз не потребує російської вакцини, хоча це може змінитися, якщо Anvisa ліцензує препарат, додав міністр.

Угоду про імпорт 10 млн доз вакцини "Супутник V" підписали з бразильською фармацевтичною компанією Uniao Quimica, яка також планувала виробляти вакцину на місцевому рівні для експорту в сусідні країни. Контракт потребував дозволу Anvisa на використання препарату в надзвичайних ситуаціях, зазначило агентство.

Процес виконання контракту зупинили через те, що Uniao Quimica не надала необхідних даних про вакцину, заявив бразильський регулятор.

Контекст:

Наприкінці квітня цього року Anvisa не дозволяла постачання до Бразилії вакцини "Супутник V" через "невідповідність у наявних даних та інформації про імунізатори". Зокрема, 28 квітня бразильський регулятор заборонив імпорт і використання препарату з РФ у зв'язку з виявленням у складі вакцини здатного розмножуватися аденовірусу.

У червні Anvisa дозволило використання російської вакцини "Супутник V".

Про загрозу розриву контракту з Росією через затримання поставок другої дози препарату "Супутник V" заявляла влада Аргентини.

Вакцину "Супутник V" (реєстраційне найменування – "Гам-КОВІД-Вак") зареєстрували в Росії 11 серпня 2020 року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. За даними Російського фонду прямих інвестицій, станом на 31 липня цього року препарат "Супутник V" схвалили для використання у 69 країнах.

Препарат "Супутник V" критикувала наукова спільнота, оскільки його зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. У журналі The Lancet було опубліковано інформацію про ефективність на рівні 91,6%.