Після війни на Україну чекає ренесанс сталевого будівництва – СЕО "Метінвесту" Юрій Риженков
"Поки йде війна, ми допомагаємо насамперед нашим співробітникам – тим, хто має пошкоджене житло, ми допомагаємо його відремонтувати, тим, хто залишився без житла, – надаємо тимчасове, наприклад у наших профілакторіях. А після війни нас чекає розбудова країни, нас чекає відновлення. Я переконаний, що відновлення України стане ренесансом сталевого будівництва, і ми зможемо відновити нашу країну, постачаючи сталь, яка потрібна для її відбудови. Одним з етапів такої роботи став запуск проєкту "Сталева мрія" від "Метінвесту", – зазначив Риженков.
Він уточнив, що зараз в Україні через втрату контролю над металургійними підприємствами у Маріуполі виникла проблема з виробництвом деяких сталевих конструкцій. Однак, це можна розглядати як можливість залучити іноземних партнерів до відновлення України. Наприклад, італійські архітектори розробили будинки, які створюють взагалі без використання бетону чи цементу, навіть фундамент повністю роблять зі сталі.
"Такі багатоповерхівки можна зводити модулями, потім – це все можна транспортувати в Україну, збирати вже на наших потужностях і встановлювати там, де потрібно побудувати будинок. Тобто це синхрон: ми маємо об'єднати відбудову самої промисловості із відбудовою соціального сектору. Людям треба десь жити. І щойно ми завершимо війну, щойно переможемо, нам слід починати будівництво для людей. Паралельно ми будемо відновлювати нашу промисловість", – підкреслив Риженков.
Він нагадав, що з української сталі вже звели будинки, аналогів яким немає у світі, зокрема – безпечний конфайнмент над ЧАЕС. І ніхто не заважає українському суспільству після перемоги збудувати навіть нову Empire State Building, переконаний топменеджер.
"Коли ми відбудовуватимемо після війни нашу державу, матимемо можливість створити багато таких об'єктів, якими ми пишатимемося потім багато років. Але натхнення має бути у населення й у бізнесменів, які захочуть це зробити", – резюмував Риженков.
Група "Метінвест" у Лондоні підписала Ukraine Business Compact 2023 – міжнародний меморандум, який містить принципи довготривалого сталого економічного відновлення України. Хабом, який об'єднав лідерів національної бізнес-спільноти, став Глобальний договір ООН в Україні.