Подоляк назвав три проблеми, вирішення яких прискорить закінчення війни

Подоляк заявив про необхідність посилити ізоляцію вищого керівництва Росії
Фото: president.gov.ua

Виробництво Росією ракет в обхід санкцій – одна із трьох проблем, які потребують посилення рішень для прискорення справедливої фіналізації війни. Про це радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк написав 16 серпня у Twitter.

"Рішення: або офіційна зміна статусу Росії на терористичну державу, або жорсткі вторинні санкції проти приватних посередників", – запропонував радник глави ОП.

Другою проблемою він вважає недостатні обсяги озброєнь, які постачають союзники в Україну.

"Рішення: математичний аналіз обсягів оборонних систем Росії, складських і логістичних можливостей. Передача оптимальних обсягів далекобійних ракет, снарядів, систем розмінування, фронтових систем ПРО відповідно до потреб", – заявив Подоляк.

Він вказав, що третя проблема полягає в необхідності посилити ізоляцію вищого керівництва Росії, що різко знизить можливості для дипломатичного маневру і стане сигналом для нейтральних країн.

"Рішення: відмова від будь-яких прямих комунікацій, ордери різних юрисдикцій на арешти за співучасть у скоєнні злочинів", – підсумував радник глави ОП.

Контекст:

Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. У квітні російські війська вигнали з північних областей. Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні та сході країни.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявляв у грудні 2022-го, що 2023 року війна РФ проти України закінчиться й у другій половині року – ближче до його кінця "будуть гарні новини". Перед цим, у жовтні, він прогнозував, що війна закінчиться до літа 2023 року і "для початку" Україна вийде на кордони 1991 року.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході й півдні. За час поточного контрнаступу сили оборони України звільнили понад 227 км&³2; територій, повідомляла 24 липня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Міністр оборони України Олексій Резніков заявив того самого дня, що контрнаступ відстає від графіка, але відбувається за планом.