Політика Заходу призвела до того, що в України досить потужності, щоб не програти війну, але недостатньо, щоб перемогти – британський генерал у відставці Берронс

Захід надавав військову допомогу Україні із затримкою, вважає Берронс
Фото: ccdcoe.org

Країни Заходу зробили помилку, коли після початку російської агресії проти України 2014 року не надали їй достатньої допомоги. Про це генерал Річард Берронс, який у 2013–2016 роках очолював Об'єднане (зараз – Стратегічне) командування збройних сил Великобританії, заявив "ВВС News Україна" в інтерв'ю, опублікованому 22 серпня.

Він вважає, що якби після окупації Криму Росією Україна отримала досить зброї, це запобігло б повномасштабному вторгненню країни-агресора РФ у лютому 2022 року. Але "Захід надавав військову допомогу із затримкою".

Генерал зазначив, що після повномасштабного вторгнення Захід став діяти "рішуче і швидко", надаючи допомогу Збройним силам України "за наростаючою шкалою", але водночас намагався "будь-що не допустити, аби війна розширилася і перетворилася на зіткнення між Росією і НАТО".

"Про це свідчить те, скільки часу було потрібно, щоб перейти до ракетних систем і крилатих ракет. І відтак маємо ситуацію, яка склалася зараз – коли Україна має достатньо техніки, боєприпасів, вишколу і грошей, щоб зупинити подальшу окупацію росіян. Вона, схоже, досягла найвищої точки, а українські сили здобувають невеликі тактичні перемоги на полі бою. Але навіть якщо вони до настання зими досягнуть великих успіхів на полі бою, цього не буде досить, щоб прогнати Росію з України. Тобто нинішніх потужностей досить, щоб не програти, досить, щоб не погіршити ситуацію, але не досить, щоб перемогти", – пояснив Берронс.

За його словами, у відносинах Заходу з Україною, яка воює, настав "етап вибору": чи допомагатиме Захід Україні зброєю, грошима, навчанням та підтримкою стільки, скільки потрібно.

"На мою думку, це справа принаймні двох років – щоб дати Україні здатність перемогти Росію на полі бою і звільнити всю свою територію. Це дуже велике питання, і не варто забувати, що й Росія думає про те саме, але з точністю до навпаки. Чи не варто їй узяти паузу, щоб переозброїтися – і повернутися, щоб ударити ще сильніше? Тож ця війна зараз вийшла на дуже важкий етап", – заявив Берронс.

Контекст:

24 лютого 2022 року Росія вторглася в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли незаконно окупувала Крим та частину Донецької і Луганської областей.

Із самого початку, за даними СБУ, президент країни-агресора РФ Володимир Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

Як інформували в Міноборони України, за час наступу на півдні, який почався в червні 2023 року, ЗСУ звільнили низку населених пунктів у Донецькій та Запорізькій областях, 22 серпня українські війська увійшли у Роботине Запорізької області.