Приймачук: Прикордонники розповідали, як місцеві жителі від "стіни Яценюка" відкручували і секціями огорожі несли собі в городи G

Проект "Стіна" планували завершити до 2018 року, пізніше кінцевий термін зведення споруд на кордоні України з Росією перенесли на 2020-й

Фото: dpsu.gov.ua

Майже чотири роки тому, 3 вересня 2014 року, тодішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк презентував на засіданні Кабміну проект "Стіна" – мережу оборонних споруд на кордоні з Росією. Проект було виконано з великою кількістю помилок, зараз доводиться все виправляти, заявив "ГОРДОН" директор Центрального проектного інституту Міноборони України, військовий будівельник і інженер Олег Приймачук.

Проект "Стіна" – мережу обронних споруд на кордоні України з Росією, ініційовану у 2014 році за правління тодішнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, – було виконано з величезною кількістю помилок.

Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" заявив директор держпідприємства "Центральний проектний інститут" Міноборони України, військовий будівельник, інженер, полковник запасу Олег Приймачук. Саме він зі своїм колективом зараз заново займається проектом.

"Частину "стіни" вже побудовано. Хотів би я знати, хто проводив експертизу цього проекту, тому що технологічно і технічно його було виконано непрофесійно. М'яко кажучи. Дуже багато помилок, відхилень. Проект виконано без урахування властивості ґрунтів і умов місцевості, а саму "стіну", точніше сітку, пальцем легко розколупати", – розповів Приймачук.

За його словами, мережу оборонних споруд було настільки неякісно спроектовано, що місцеві жителі "відкручували і секціями огорожі несли собі в городи".

"Сам проект непрофесійний, плюс показуха. Прикордонники розповідали, як місцеві жителі відкручували і секціями огорожі несли собі в городи. Зараз усе виправляємо: проектуємо водовідводи, пункти моніторингу, вишки, систему виявлення-оповіщення-патрулювання. Прикордонні війська з нами працюють, задоволені. Загалом, робота йде, але більше сказати не можу – закрита інформація", – уточнив Приймачук.

"Під час ядерного роззброєння України все було знищено, зокрема таємну документацію. Але в мене дещо залишилося. Про всяк випадок". Повна версія інтерв'ю з Олегом Приймачуком

"Стіна" є оборонною спорудою на кордоні з Російською Федерацією. Будівництво стартувало восени 2014 року. Проект вартістю 8 млрд грн планували завершити до 2018 року. Пізніше вартість "Стіни" зменшили вдвічі, а кінцевий термін зведення споруд перенесли на 2020 рік.

Станом на червень 2017 року на кордоні з РФ обладнали 273,5 км протитранспортних ровів, майже 170 км рокадних доріг і понад 83 км металевого загороджувального паркану. Також розгорнули комплекси відеоспостереження та сигналізації. Обсяг проведених робіт становив 14% від запланованих.

У серпні 2017-го Національне антикорупційне бюро України затримало сімох осіб у межах розслідування розтрати бюджетних коштів на проекті "Стіна". Серед них – посадові особи Держприкордонслужби та керівники фірм-підрядників. 11 серпня всіх підозрюваних заарештували. Загальна сума застав становить 25,5 млн грн. У листопаді було затримано восьмого підозрюваного в розкраданні коштів проекту "Стіна".

За словами глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, затриманих підозрюють у розкраданні 16 млн 688 тис. грн.

У вересні військова прокуратура Центрального регіону України передала до суду обвинувальний акт стосовно співробітників ДПСУ.

У жовтні 2017-го голова Держприкордонслужби Петро Цигикал заявив, що на облаштування кордону України з Росією необхідно приблизно 1,2 млрд грн.