РФ почала розгортання власного виробництва дронів, заснованих на іранських Shahed – британська розвідка

Російські окупанти імпортують безпілотники іранського виробництва з вересня 2022 року. На фото – уламки одного з дронів
Фото: ANDRII NEBYTOV / Telegram

Країна-агресор Росія майже напевно розпочала розгортання своїх дронів-камікадзе, заснованих на іранських розробках Shahed. Про це 16 серпня у Twitter поінформувала пресслужба міноборони Великобританії з посиланням на дані британської розвідки.

У розвідці нагадали, що окупанти імпортують безпілотники іранського виробництва з вересня 2022 року.

"Місцеве виробництво, імовірно, дасть Росії можливість налагодити надійніше постачання дронів-камікадзе. Ефективність цієї зброї була різною, і Україна довела свою ефективність у нейтралізації більшості безпілотників цього типу, які наближаються. Росія, імовірно, прагне самозабезпечення дронами-камікадзе протягом найближчих місяців. Водночас Росія, як і раніше, залежить від комплектовання і цілих озброєнь з Ірану, які переважно доправляють через Каспійське море", – ідеться в повідомленні.

Контекст:

У жовтні 2022 року МЗС України звинуватило Іран у тому, що він допомагає Росії зброєю у війні проти України. Про те, що Іран надає допомогу РФ, писали і ЗМІ. Зокрема, Associated Press, посилаючись на джерела у розвідці, повідомило, що Тегеран постачає Росії дрони. Іран доправив у РФ принаймні три моделі безпілотників: одноразові безпілотники-камікадзе Shahed-131 і Shahed-136, а також багатоцільові безпілотники Mohajer-6. Їх Росія масово застосовувала для атак на об'єкти цивільної та критичної інфраструктури.

25 липня 2023 року представники американської розвідки розповіли журналістам, що Росія за допомогою Ірану будує у країні підприємство з виробництва безпілотників, яке після завершення будівництва може суттєво вплинути на перебіг воєнних дій в Україні.

Глава об'єднаного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк 26 липня заявила, що в тодішніх останніх атаках країна-агресор РФ застосовувала проти України дрони Shahed, які, найімовірніше, виготовили в Росії, а не в Ірані.