Росія погодилася повернути в Україну ще шістьох депортованих дітей за посередництва Катару
Росія погодилася віддати шістьох депортованих з України дітей за посередництва Катару. Про це 5 грудня повідомила державна міністерка Катару з міжнародного співробітництва Лолва аль-Хатер, пише The Washington Post.
За словами аль-Хатер, група дітей має 5 грудня покинути Москву й вирушити через Білорусь в Україну. Видання The Washington Post розповіло, що відомо про цих дітей.
За даними видання, мати одного з дітей, 11-річного хлопчика, – українська військовослужбовиця, яка перебуває в полоні в окупантів. Його батько помер приблизно 10 років тому, дитина до депортації жила у родичів в окупованій РФ Донецькій області. Після повернення в Україну хлопчик залишиться з тіткою за материнською лінією.
13-річний підліток був у гостях у своєї бабусі в російському селі. Він зустрівся з матір'ю в окупованому Сімферополі, звідки вони поїхали в Москву, а звідти вирушать в Україну.
Ще один підліток 15 років, який був зі своєю бабусею під окупацією в Запорізькій області, зустрінеться з матір'ю в Києві.
Восьмирічний хлопчик, який жив із бабусею в окупованій Луганській області, зустрівся з матір'ю після того, як вона за сприяння Катару приїхала по нього до Луганська. Після цього матір із сином відправили до Москви, звідки вони повернуться в Україну.
Ще двоє дітей приїдуть до матері після того, як жили з батьком і дорослою сестрою в Росії.
Катар уже давно діє як посередник між різними міжнародними сторонами, а також допомагає звільнити заручників, яких утримує ХАМАС у секторі Гази, пише The Washington Post.
Контекст:
За даними державного порталу "Діти війни" станом на 27 листопада, офіційно Україна змогла підтвердити депортацію 19 546 дітей, повернути вдалося лише 387.
Дитяча омбудсменка України Дар'я Герасимчук заявляла, що оскільки частина території України залишається в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей.
17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна і Львової-Бєлової за незаконну депортацію українських дітей.
27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій депортацію українських дітей назвала геноцидом.