Російських військовополонених, злочини яких можна довести в суді, не варто обмінювати – Венедіктова
"У нас є два варіанти – заочне притягнення до відповідальності і безпосередньо. Із тих військовополонених, які в нас є, – а цифра там не така, яка може нас із вами вразити, – знайти людей, які не просто комбатанти й воювали, а вчиняли воєнні злочини: убивали цивільних, чинили тортури, зґвалтування або давали команду чи виконували бомбардування завідомо цивільних об’єктів, – це складна юридична конструкція", – пояснила генпрокурорка.
За її словами, довести заочно участь окупанта в конкретному воєнному злочині досить складно.
"Це нам із вами зрозуміло, що тут злочин. А треба взяти конкретного російського орка, сказати, що він конкретно робив те й те, ось його зброя, ось куля від його зброї, ось свідок, ось жертва, – це не так просто", – наголосила Венедіктова.
Вона назвала важливим моментом доведення до суду воєнних злочинців.
"Тому для нас дуже важливо, щоб ті, яких ми можемо підозрювати й заводити в суд, були тут і не йшли на обмін", – заявила генпрокурорка України.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України".
Правозахисна організація Human Rights Watch 3 квітня оприлюднила інформацію про низку злочинів російської армії на окупованих територіях, серед яких зґвалтування, страти та вбивства дітей.
22 квітня ООН підтвердила загибель понад 2400 мирних жителів України з 24 лютого. Пресслужба управління верховного комісара ООН із прав людини підкреслила, що фактичні цифри набагато вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, затримується, а багато повідомлень усе ще чекають на підтвердження.
За даними Офісу генерального прокурора України станом на 25 квітня, від початку повномасштабного вторгнення російської окупаційної армії загинуло 3818 мирних жителів.