Синєгубов прокоментував інформацію Forbes про "500 танків" і новий наступ РФ на Куп'янськ
Сили оборони України готові до будь-якого розвитку подій на куп'янському напрямку. Про це 4 лютого в Telegram заявив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
"Щодо інформації видання Forbes про наступ росіян на куп'янському напрямку. Армія Росії наступає на цьому напрямку з лютого 2022 року", – нагадав Синєгубов.
За його словами, окупанти не полишили намірів знову відвоювати ці території після деокупації восени 2022 року, оскільки для них це логістично важливий напрямок. Тому росіяни щодня бомбардують і обстрілюють Куп'янський район, застосовуючи тут увесь свій арсенал.
"Уже понад пів року на всіх ділянках фронту точаться важкі бої, росіяни ведуть штурмові дії високої інтенсивності. Але ЗСУ весь цей час ведуть атаки ворога, ми постійно посилюємо обороноздатність усієї області", – зазначив голова ОВА.
Він підкреслив, що сили оборони України готові до будь-яких подальших сценаріїв, дій противника та швидкого реагування на результати розвідки.
Видання Forbes 3 лютого написало про те, що Росія стягнула 500 танків, понад 600 бойових машин, сотні гармат і 40 тис. окупантів для наступу на куп'янському напрямку.
Як пише Forbes, до березня 2024 року російська армія хоче захопити всю Донецьку й Луганську області та частину Харківської області до річки Оскіл, у такому разі "шматочок Харківської області став би подарунком" президенту країни-окупанта РФ Володимирові Путіну до чергових президентських виборів.
Зі свого боку за даними видання, Україна зосередила біля Куп'янська приблизно 10 бригад, що становить приблизно 20 тис. військовослужбовців і сотні танків, бойових машин та гаубиць, а також приготувала сотні бойових дронів.
Головною проблемою ЗСУ Forbes називає дефіцит боєприпасів, який Україна має після припинення систематичної військової допомоги від США. Зараз щоденна норма снарядів, які вистрілюють українські сили, скоротилася на дві третини й становить лише 2 тис. боєприпасів. Тим часом російські війська випускають до 10 тис. снарядів на день завдяки стабільним постачанням боєприпасів із Північної Кореї.
Така перевага Росії у вогневій могутності дає їй змогу концентрувати артилерію, не дуже побоюючись українського контрбатарейного вогню, зазначає Forbes.
Контекст:
Російські війська вторглися на територію Харківської області на початку повномасштабної війни – 24 лютого 2022 року, але обласний центр узяти не змогли.
Станом на 3 лютого 2023 року під окупацією залишалося 29 населених пунктів області, повідомляли в ОВА. 21 січня 2024 року в ЗСУ заявили, що українські військові відійшли від Крохмального Куп'янського району, в безлюдне село зайшли росіяни. Окупанти зазнають у Крохмальному втрати внаслідок обстрілів, повідомляли після цього ЗСУ.
Окупанти і далі щодня обстрілюють населені пункти Харківської області й регулярно – Харків. В обласній військовій адміністрації повідомляли в середині грудня, що навколо Куп'янська зводять кільцеву лінію оборони на зразок Харкова.
27 січня голова Харківської ОВА Олег Синєгубов інформував, що російські окупаційні війська відновили інтенсивні наступальні дії в Харківській області, найскладніша ситуація в районах Синьківки й Табаївки.
3 лютого командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський заявляв, що на куп'янському напрямку тривають важкі бої, окупанти постійно підтягують нові резерви.