У Михайлівському Золотоверхому монастирі знешкодили російських диверсантів. У ПЦУ вважають, що їхньою ціллю був Епіфаній.

У ПЦУ заявили, що Епіфаній не виїжджав за межі України
Фото: Митрополит Епіфаній / Facebook

У Михайлівському Золотоверхому монастирі знешкодили російських диверсантів. Про це 28 лютого у Facebook заявив заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків Православної церкви України архієпископ Євстратій Зоря.

За його словами, охорона виявила російську диверсійну групу, яка намагалася проникнути на територію монастиря. Також поряд із монастирем було виявлено мітки, їх прибрали.

"Публічні повідомлення [президента РФ Володимира Путіна], а також інформація, яку не можна зараз оприлюднити, отримана від українських і міжнародних джерел, дали підстави об’єктивно вважати, що серед цілей російського терору – предстоятель ПЦУ. Враховуючи це, були вжиті особливі заходи безпеки, щоб попередити непоправні наслідки для помісної церкви і України в цей час боротьби за свободу, якби ворог досяг успіху свого задуму", – підкреслив Зоря.

Він зазначив, що Епіфаній не їхав і не поїде за межі України.

"Він має надійну охорону. Він працює постійно, спілкуючись з архієреями та духовенством на місцях, з нашими закордонними друзями, підносячи молитви.... Ті, хто бажав би, як і Путін, щоб українська церква втратила свого предстоятеля, – мріють марно. Адже, як відомо, береженого і Бог береже, і побратими-українці", – резюмував Зоря.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.

Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив воєнний стан, а наприкінці дня – загальну мобілізацію. Він закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно для підтримки Збройних сил України", і пообіцяв, що всім, хто хоче захищати Україну, видаватимуть зброю.

Протягом чотирьох днів війни, за даними Офісу президента України, загинуло 352 мирні жителі (зокрема 16 дітей), поранення дістало 2040 громадян (зокрема 45 дітей).

Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

За даними міністра оборони України Олексія Резнікова, станом на вечір 28 лютого втрати російської армії від початку повномасштабного вторгнення становлять понад 5,3 тис. осіб. – до цього числа входять як убиті, і поранені окупанти.

Окупаційні війська вже підійшли до Києва. 25 лютого мер столиці Віталій Кличко повідомив, що місто вступило у фазу оборони, у деяких районах лунають постріли та вибухи. Влада закликала киян залишатися у приміщеннях – удома або в укриттях.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни наклали на Росію санкції. Обмеження, зокрема, стосуються великих російських банків та деяких наближених до Путіна чиновників і їхніх дітей. Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна. Найближчими днями деякі російські банки від'єднають від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.