У Міноборони України допустили до експлуатації нові зразки "окопної РЕБ" для захисту від російських дронів

Українські підприємства розробляють засоби захисту від безпілотників окупантів
Фото: armyinform.com.ua

Міноборони й Генштаб ЗСУ завершили тестування розроблених в Україні тактичних засобів радіоперешкод баражувальним боєприпасам і FPV-дронам. Про це повідомив виданню "АрміяInform" заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

Як пояснили у виданні, ідеться про сучасні розробки комплексів так званих окопних РЕБ для захисту від російських безпілотників.

Перевірені комплекси підтвердили свої тактико-технічні характеристики в умовах застосування, наближених до бойових. Їх рекомендували до проведення кодифікації та реєстрації, щоб надалі постачати українським військовим.

Серед систем, нещодавно допущених до експлуатації Міністерством оборони, – комплекс радіоелектронної боротьби, який використовують для протистояння всім типам ворожих БПЛА, він здатний придушувати сигнали управління, передання даних супутникової навігації GPS, ГЛОНАСС, Galileo і Beidou, а також створювати безліч фальшивих сигналів, розповів Гаврилюк. У комплексу є пасивна система виявлення й пеленгації безпілотників.

Ще два зразки вітчизняних систем "окопної РЕБ" проходять кодифікацію в оборонному відомстві. Ідеться про комплекс, що протидіятиме російським "Ланцетам", і комплекс, який захищатиме від ворожих FPV-дронів.

Найближчим часом планують провести тестування ще низки тактичних засобів радіоелектронної боротьби із БПЛА й засобів виявлення БПЛА.

Контекст:

Україна хоче стати найбільшим виробником зброї в Європі, заявив міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

12 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна розробляє комплексну програму з виробництва зброї із чіткими строками й обсягами.

У листопаді в Міноборони заявили, що тепер нова зброя потраплятиме на фронт швидше – на період воєнного стану скорочують виробничий цикл, а також спрощують процес випробувань. Очікують, що процес постачання нових зразків зброї і техніки в армію скоротиться до 20 днів.

У 2024 році Міноборони й Мінстратегпром мають намір у кілька разів збільшити виробництво ракет, боєприпасів, озброєння й військової техніки, особливо засобів протиповітряної оборони.