Українські ТЕС фізично захищають від російських обстрілів – Фонд держмайна
У межах підготовки до нового опалювального сезону за умов протистояння російській агресії на українських теплоелектростанціях зводять фізичний захист від російських обстрілів. Про це 18 серпня проінформував Фонд державного майна України (ФДМУ).
"Фізичний захист критично важливих елементів об'єктів ТЕС від падіння уламків ракет, непрямих атак БПЛА та інших ушкоджень виконується шляхом влаштування штучних захисних споруд навколо них", – ідеться в повідомленні.
За даними ФДМУ, на Трипільській ТЕС у Київській області роботи виконано повністю, а на Зміївській ТЕС у Харківській області – на 70%.
"Щоб забезпечити безперебійну роботу генерації в осінньо-зимовий період, енергоблоки Трипільської і Зміївської ТЕС працюватимуть у змішаному форматі – на вугіллі, газі та мазуті. [...] Уже відбувається накопичення вугілля", – пояснили у фонді.
За його даними, постачання газу до кінця опалювального сезону гарантує компанія "Нафтогаз Трейдинг".
Контекст:
Із вересня 2022 року російські окупанти випустили по енергетичних об'єктах України понад 1200 ракет і дронів, приблизно 250 із них влучили в ціль. Через обстріли в країні вводили тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони тривали кілька діб. Масові ракетні обстріли вразили теплову генерацію й електричні підстанції, Україна мала дефіцит потужності й увесь осінньо-зимовий період намагалася стабілізувати енергосистему.
12 лютого 2023 року "Укренерго" вперше за час осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності.
"Укренерго" відновила функціонал приблизно 70% об'єктів, пошкоджених через російські обстріли, поінформував голова НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький 29 травня.
За словами Кудрицького, дефіцит електроенергії відчуватиметься в енергосистемі України протягом літніх місяців, а також наступної зими, але "це не означає аварійних вимкнень".
На думку британської розвідки за 17 серпня, попри війну, розв'язану Росією, зусилля України щодо створення достатніх запасів пального для зимового періоду, імовірно, будуть успішними, оскільки Україна ефективно мобілізувала свій гірничовидобувний сектор для підтримки виробництва, забезпечуючи безперервне постачання вугілля тепловим електростанціям і ТЕЦ для роботи у зимовий період.