В Україні немає кримінальної справи на Залужного, росіяни розганяють фейк – Лещенко

Залужний не проходить в Україні у кримінальних справах, заявили в Офісі президента
Фото: president.gov.ua

В Україні не порушували кримінальних справ проти головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Про це радник глави Офісу президента України Сергій Лещенко заявив під час брифінгу 26 вересня, трансляцію якого пресслужба ОП вела у Facebook.

Лещенко запевнив, що Залужний не проходить підозрюваним чи свідком у жодному кримінальному провадженні.

За його словами, інформація про підозри Залужному є тотальною брехнею та фейком російських пропагандистів, який тиражують українські анонімні Telegram-канали і деякі ЗМІ.

"В Україні немає кримінальної справи проти Залужного, він не проходить ні в якості свідка, ні в якості підозрюваного чи обвинуваченого. Ця інформація є вигадкою від першої до останньої букви", – заявив Лещенко.

21 вересня "BBC News Україна" опублікувала розслідування, у якому, зокрема, йшлося про те, що правоохоронці допитали понад 50 осіб у справі про "здавання півдня" України та неналежну оборону Херсонської області на початку вторгнення РФ у лютому 2022 року.

"BBC News Україна" зазначає, що співробітники СБУ не фігурують у справі про окупацію півдня, у ній проходять лише представники ЗСУ, і слідчі вже допитали деяких представників військового командування. Серед них – командувач сил оборони Сергій Наєв, колишні командири угруповання військ "Південь", серед яких генерали Андрій Ковальчук і Андрій Соколов та інші. Також свідчення давав ексглава Генштабу ЗСУ генерал Віктор Муженко.

За даними журналістів, також допитали ще одного колишнього начальника Генштабу, генерала Руслана Хомчака. Давали свідчення колишні керівники Херсона, зокрема ексголова Херсонської обласної військової адміністрації Геннадій Лагута, якого 16 вересня виявили мертвим у Києві.

На розмову, за даними джерел, приходили навіть до Залужного. У Державному бюро розслідувань не відповіли журналістам, чи це так і чи фігурує прізвище головкома ЗСУ в розслідуванні. У "BBC News Україна" стверджували, що цю справу у вузьких політичних колах України нібито називають "справою Залужного".

Контекст:

Російські окупанти зайшли на територію Херсонської області 24 лютого 2022 року з боку тимчасово окупованого Криму. Херсон – єдиний обласний центр, який їм удалося захопити.

За кілька днів до цього проєкт "Крим.Реалії" повідомляв, що дорогу, яка веде із Херсонської області до Криму, було заміновано.

Український військовослужбовець Іван Сестриватовський в інтерв'ю "Українській правді" це підтвердив. Він був серед тих, хто мав підірвати мости. Військовослужбовець спробував це зробити, але вибуху не відбулося. Він назвав дві ймовірні причини: спрацювала диверсійна група росіян або дроти підриву було пошкоджено внаслідок обстрілу.

Ексміністр оборони України Олексій Резніков вважає, що підрив мосту біля Чонгара Херсонської області не зупинив би наступу російських окупантів із Криму.